Lietuvos taurė-2020

LY3DA
Moderator

Lietuvos taurė-2020

Standartinė LY3DA » 2020-06-07 19:18:44

Jau pats laikas ruoštis artėjančioms Lietuvos taurės varžyboms.
Šiemet jos vyks birželio 20 d.18-19.30 Lietuvos laiku (15-16.30 UTC), trimis turais po 30 min.
Akivaizdinė varžybų dalis vyks Birštone, tradicinėje vietoje, Nemuno krantinėje.

Norintys dalyvauti akivaizdinėje dalyje gali registruotis lrsf@lrsf.lt arba šioje forumo temoje arba telefonu pas Rolandą LY5AA.
Dalyviams, neturintiems savo aparatūros, ją paskolinsime (transiverius, antenų stiebus, antenas). Pačiam dalyviui reikės tik automobilio (arba pavėsinės), akumuliatoriaus ir ausinių sau bei teisėjui.

Kiti kviečiami sudalyvauti varžybose neakivaizdžiai.

LY5AA
Admin

Re: Lietuvos taurė-2020

Standartinė LY5AA » 2020-06-08 18:18:12

2020 metų birželio 20 dieną Birštone įvyks 23-osios tarptautinės akivaizdinės TB radijo ryšių varžybos LIETUVOS TAURĖ – 2020

Kviečiame registruotis akivaizdinius dalyvius ir dalyvių teisėjus. Registruojantis prašome žinoti transporto priemonės, su kuria atvyksite, valstybinius numerius. Dalyvių skaičius yra ribotas (iki 15).

Registracija ir informacija telefonu ( atsakingas asmuo Rolandas Žakelis):8-691-44414 arba elektroniniu paštu rolandas.zakelis@ktu.lt

Informacija LRSF internetinėje svetainėje www.lrsf.lt bus atnaujinama kiekvieną dieną. Akivaizdinių dalyvių tarpiniai rezultatai varžybų metu bus atnaujinami internete kas 15 minučių.

73! 88! LRSF taryba

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2020-06-17 10:52:10

Girdėjau gandą, kad turėtų vykti treniruotės??? Kodėl nėra jokios info apie tai čia??
73!
LY5XX Karolina

LY5AA
Admin

Standartinė LY5AA » 2020-06-17 11:20:21

Akivaizdinės tarptautinės TB RR varžybos "Lietuvos TB Taurė 2020" jau šį savaitgalį ! Detalesnę info, įskaitant užsiregistravusių dalyvių sąrašą, rasite www.lrsf.lt intertnetinėje svetainėje.

Kas liečia treniruotes - taip, jos prasidėjo antradienį. Dar vyks trečiadienį ir ketvirtadienį. Prisijunkime !!! Tai labai gerai proga pasitreniruoti naujiems akivaizdiniams ir neakivaizdiniams varžybų dalyviams.

Nuoroda į treniruočių taisykles čia: http://www.lrsf.lt/wp-content/uploads/2 ... BEybas.pdf

O trumpai tariant - vakarais nuo 21:00 iki 22:00 valandos Maratono stiliumi tiktai su QSY taisykle.

"Lietuvos TB Taurės"
Varžybų org. komitetas

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2020-06-18 12:58:40

Sveiki,

Tikrai smagios varžybos nusimato, o be to ir proga susitikti gyvai ir susipažinti, apsikeisti QSL kortelėmis ir pan. Raginu nepraleisti šios progos (tuo labiau, kad hamfestas atšauktas). Kas dar niekada nesate buvę ar abejojate dėl dalyvavimo - parašykite man, papasakosiu :)

Pati planuoju būti teisėja šį kartą, nes šįmet, dėl susiklosčusios padėties, sunkiau surasti teisėjų.

Iki susitikimo! gerų varžybų ir sėkmės tiems, kas dalyvaus neakivaizdžiai!

P.S. jei yra norinčių gauti mano QSL kortelę - praneškite iki penktadienio vakaro :)
73!
LY5XX Karolina

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2020-06-18 13:04:01

Sveiki,
smagu matyti, kad renginys vyks. Tikrai.
Bet šiek tiek prikibsiu, nes iš smulkmenų susidaro visuma. Koks vistik renginio pavadinimas? Anksčiau buvo „Lietuvos Taurė“, dabar kai kur komunikacijoje matau „Lietuvos TB taurė“. Suprantu, kad klausimas ne kritinis...
73!
LY4L Mindaugas

LY5AA
Admin

Standartinė LY5AA » 2020-06-19 10:48:31

Ačiū už klausimą gerb. Mindaugai,

Buvo priimta, kad pavadinimas "Lietuvos TB taurė".

Pagarbiai,

dr. Rolandas LY5AA

LY9A

Standartinė LY9A » 2020-06-19 10:53:04

Lietuvos taurė skamba gražiau. Ir manyčiau, jog teisingiau.
--------------------------
73! LY9A

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2020-06-19 12:56:52

LY5AA rašė:
2020-06-19 10:48:31
Ačiū už klausimą gerb. Mindaugai,

Buvo priimta, kad pavadinimas "Lietuvos TB taurė".

Pagarbiai,

dr. Rolandas LY5AA
Hm... Nu sorry, kad atrodo, jog kabinėjuosi ir dar prieš patį renginį. Bet negaliu nepaklausti.
Tai jei buvo priimta keisti varžybų, kurios tęsiasi 23-ius metus pavadinimą, būtų smagu sužinoti, kas tokį sprendimą priiminėjo, gal yra koks protokolas išlikęs?
Jeigu "buvo priimta" keisti pavadinimą, kodėl Komunikate Nr. 1 (nu žiauriai keistai skamba tas "komunikatas"), t.y. varžybų nuostatuose yra naudojamas "senas" pavadinimas? Komunikate Nr. 2 - "senas" pavadinimas, Komunikate Nr. 3 - visur, net ir paties paraše yra "senas" pavadinimas ir sąrašą galima tęsti be galo.

Tiesą sakant, aš labai abejoju to "priimto" sprendimo teisingumu (aišku, manęs nebūtina klausti :-), gal net nereikia, nes mano klausimai ar komentarai dažnai būna nepatogūs), kaip ir esu absoliučiai įsitikinęs, jog niekas tokio sprendimo nepriiminėjo, juo labiau oficialiai... LT vienas iš organizatorių yra ir KTU RC, kaip ir esu klubo aktyvesnis narys, bet apie jokį pavadinimo keitimą neesu girdėjęs...
73!
LY4L Mindaugas

Dainius

Standartinė Dainius » 2020-06-21 12:16:52

Sveiki,
Varžybos buvo smagios ir pilnos įspūdžių. Tad kol neišblėso, keletas jų:
Pasiruošimas: Dar kažkada prieš mėnesį, per KTU RC susirinkimą pasiūlė ir man sudalyvauti, kaip dalyviui šiose varžybose. Kadangi nebuvo prašymų padėti organizuojant, tai nusprendžiau, kad pamėginsiu. Nutariau dalyvauti su savo FT-1000D aparatu, sudalyvavau vienoj treniruotėj, ir atidžiau apžiūrėjęs aparatą - supratau, kad nieko nebus, nes turi matinimą tik 220V, bet neturi atskiro 12V (apeinant trafą). Teko griebtis šiaudo ir skolintis aparatą. Stiebo irgi savo neturėjau, tai irgi skolinausi :) Na, tik antena mano ir kelios kitos smulkmenos.
Varžybų dieną atvažiavau gan anksti, dar prieš registraciją, tai spėjau šiek tiek pagelbėti Rolandui, sukalėm pozicijų kuoliukus. Nustebau, kad iš organizatorių tebuvo Rolandas ir Ina, tada atvažiavo paskutinės minutės pagalba Neringa, Karolina, Živilė ir Rimas. Vėliau ir kiti rinkosi, kol stačiau anteną. Pozicina Nr1 - prišais štabą. Kažkas anksčiau skųsdavos, kad labai prasta, nes tiukšmauja eteris, bet man pasirodė labai gera, nes viskas šalia - štabas, prieplauka. Antenos stiebas ~10m aukščio, atotampų stiebeliai po 9m. Statant išnaudojau reljefą, tai vienas dipolio petis buvo kone horizontalus, bet pats dipolis nebuvo tiesus (jei žiūrint iš viršaus), gal ~170 laipsnių. Smulkmena - tas įtakos nedaro. Pasimatavus su analizatoriu - viskas puiku kaip ir buvo planuota. SWR geriausias prie ~3645, o rezonansas (X=0) prie 3665 kHz.
1 (3).jpg
1 (2).jpg
Prieš varžybas, paskutinę dieną dar sugalvojau pasimti antenų komutatorių, jis maitinamas nuo 12V ir reikia tik 80m, bet jame esu sumontavęs GDS ir šitą "kamštį" nuo statikos: viewtopic.php?f=4&t=41&start=10#p2308 Nežinau ar tas padėjo ar ne: eteryje nors ir girdėjau atmosferos išlydžius ir krebždesius, bet jie man visiškai netrukdė. O gal tiesiog smegenys juos ignoravo, kaip nenugalimą jėgą :)
Aparatą pavykopasiskolinti Yaesu FTdx3000. Turbūt geresnio varianto net negalėjau tikėtis, džiaugiuosi, kad nereikėjo dirbti su SDR'iniu Chaneliu, nes kai pozicijos 130m viena nuo kitos - tikra radija - nepamainomas dalykas. Realiai, gretimos stotys man nemaišė.
Poziciją įsikūriau mašinoj, ant galinės sėdynės. Pasikolinęs klavišinių instrumentų stovą, lentų ir porolonų padariau stalą radijai, kompui, komutatoriui su galios matuokliu. Net kamputis teisėjui liko :)
Mikrofoną ėmiau savo įprastinį, ant stovo (skolinto) Shure SM57, kuriame nuo senumo ir intensyvaus naudojimo nebėra nei aukštų, nei žemų :) pats tas balsui. Ekvalaizerių iš radijos ir nereikia, ir nenaudojau.
1 (1).jpg
O kai jau pozicija įrengta, tai dar spėjau įkirst kelis sumuštinius, išsimaudyt Nemune. Praskolinau likusias nepanaudotas virves, smeigus, net įžeminimo kuoliuką (kaži ar bent kiek jis gelbėjo). Ir net po to dar mano mašinoj liko atsarginis stiebas su antena, akumuliatorius, ausinės, perėjimai ir t.t. Nes kai kraunies ir skaičiuoju daiktus reik imti sau, atsargai ir dar draugui :) tada galbūt nieko nepritrūksi.
Varžybos:
5 min iki starto - praplėšiu voką ir LY20 "Leonas" - o! visai geras šaukinys. Paisitreniruoju rėkti šaukinį į orą lietuviškai ir angliškai. Na tikrai visai neblogai. Regis nei kato per varžybas nesumaišiau su savo :) nors kelis kart liežuvis pynėsi pačiame LY20L.
Pradžiai labai sunki buvo. Pirmą kart dalyvavau varžybose su QSY taisykle. Taip sunkiai viskas ėjosi... Mane pradžioje lenkė pusė akivaizdinių. Nežinojau kaip čia geriau - sukt, ieškot, laukt kol korespondentai pasikeis ar šaukt betkur. Na - sunkiai. Jaučiau ir kaip teisėjas nerimauja girdėdamas kad atsilieku. Bet kažkaip įsivažiavau, gal pajutau ritmą, gal visi kiek aprimo ir ramiau šaukė bei sukinėjo rankenėles. Antram ture jau kiek geriau. Ir tada kažkuriuo metu atėjo audra. Su tokiu smagiu pirminiu gūsiu, kad tik atsitiktinai pažiūrėjus per langą, pamašiau, kad nėra vienos iš atotampų.. Na, o ryšiai einas, net radija nerodo ženklaus SWR padidėjimo, o eterio garsumas - tas pats. Ačiū, kad atotampa buvo atstatyta ir be trukdžių galėjau tęsti darbą toliau. Nors po to momento jau dairiausi ne tik į radiją ar kompą, bet ir per langus. Taip besidairant dar teko pamatyti tiesioginį žaibo išlydį kitoj Nemuno pusėj, tiesiai man už nugaros. Toks gražus, tiesus, neišsišakojęs ir be didelio garso. Ir mintyse galvojau "ar čia tęst darbą ar jau pakuotis", bet koja kaip spaudinėjo pedalą, taip spaudinėjo ir sustojimo mintys greit praėjo. O siautūlingas vėjas ir lietus taip pat praėjo. Taip gavosi, kad turbūt per tą laikotarpį daugiausia ryšių ir padariau :)
O tada atėjo trečias turas ir jo pabaiga. Ryšiai taip lėtai ėjos, kad galvojau viskas, jei buvau sukaupęs kelių ryšių rezervą prieš Iną ar Luką, tai tuoj jis išnyks ir jie mane aplenks. Buvo tiek daug laisvo laiko, kad net įsijungau telegrafą ir pamėinau kelsi ryšius padaryti. Aišku, iš manęs telegrafistas nekoks, tik su dekoderiu, bet tris pavyko. Aikšu, jei būčiau nokėjęs normaliai - galėjau ir daugiau. Ir nors girdėjau ir bandžiau dar padaryti ryšius su LY4L ir LY9A, atsiprašau, bet man tai buvo kiek per didelė košė ir jau nesupratau kas ką man atsako ar ne. O aparatas tai tuo labiau nieko nesuprato, kas vyksta. Taip ir liko tik 3 CW ryšiai ir tai buvo patys paskutiniai ryšiai varžybose.
Susumavus viso 86 įskaitiniai ryšiai. Bet pradžia sunki, o pabaiga tragiška. Per 10 paskutinių varžybų minučių, tik tie 3 CW ryšiai - tiesiog baisu! Trūksta strateginio ir taktinio pasiruošimo.
Na, o iškart po varžybų per rankinukus, su Luku LY1LB apsikeitėm informacija apie padarytų ryšių kiekį, gavosi, kad jis pasiguodė, o man beliko tik pasidžiaugti ir laukti Inos LY5OO rezultato. Kaip bebūtų buvom pagrindiniai konkurentai tarpusavyje ir tas jaučiamas alsavimas į šoną visų varžybų metu, ypač kai perdavinėja didesnius ar labai panašius skaičius, azartą tik didino.
Varžybų nugalėtojas pelnytai - LY20F Tomas (LY8A) - Sveikinu!
O po jo jau rikiuojamės: 2v LY20L (LY5YY), 3v LY20N (LY1LB), 4v LY20A (LY5OO), 5v LY20T (LY5AX), 6v LY20G (LY1MS), 7v LY20V (LY2KJ), 8v LY20Z (LY4R), 9v LY20Q (LY0NAS), 10v LY20Y (LY1PG).
Ačiū pagalbininkams ir sponsoriams: KTU RC, LY4L, LY5BA, LY5Y, "Leggato", "Elinta" ir kitiems, o taip pat visiem dalyviams! Taip pat LRSF - varžybų organizatoriams ir teisėjams.

Kodas: Pasirinkti visus

Contest         : Lietuvos Taure
Callsign        : LY20L
Mode            : MIXED
Category        : SO
Overlay         : ---
Band(s)         : 80
Class           : LP
Operating time  : 01h 29m

PERIOD CW SSB CORR POINTS
-------------------------
     1  0  28   28     28