CQ WW DX CW

LYR346

Re: CQ WW DX CW

Standartinė LYR346 » 2020-12-02 00:44:05

Ankstyvos Kalėdos Liudvinave

Šioms Kalėdoms ruoštasi iš esmės – įrengta „daugiklinė“ pozicija. Kenwood'as ir
„fan dipolis“ 15/10m diapazonams (kaip paaiškėjo – laabai jau kompromisinis sprendimas),
kompiuteriai sujungti į tinklą (tai neapsaugo nuo „lūžimo), pasirūpinta provizija ir priniurkytas
katinas Pincius :). Pailsėta.
Startas ant 160m – per pusvalandį nurinkti elementarūs daugikliai, QSY ant 80. Čia bandas
verda, apie vietelę CQ'inimui galima pamiršti. Šuolis į 40m parodė, kad čia mums visai nėra
vietos.Nurinkta kas lengvai pasidaro ir vėl 160m. Čia jau „drambliai“ apsimušė, galima ir
CQ pasakyti. Neužsibūta. Tempas svarbiau. Ant 80m jau lengviau, randami dažniai CQ'inimui
(kol neišspiria), sąlygos mums gerėja, galima ir iki ryto apsistoti.
5:17 z vėl 160, nurenkami Europos daugikliai kurie iki tol buvo „užgulti“..Tebe'CQinant ant 80
atėjo daugiklinės pozicijos eilė. 15M diapazonas jau gyvas – keli dvigubi Azijos daugikliai jau
loge.80m „pailapas“ tęsiasi :) 40m jau veikia mūsų naudai, nurenkami daugikliai, 15m taip pat
dvigubų daugiklių derlius neblogas. Anksti džiaugiamės. Kenwoodas „pasiima atostogų“ - išsijungia ir tiek. Bagas. Kažkokia termoapsauga jame nusprendžia, kad jam ...per šalta.
Bagas pataisomas..užkūrus „buržuiką“. Konwoo'as atsigauna. Neilgam, tiesa. Ir t.t.
Sėkmingai nukūlus 40m , nuo 07:41 nurenkami daugikliai ant 20m. Keli daugikliai ant 15kos
papildo 20m CQ'inimo sėkmę. 09:42 pagaliau atsiveria 10kė mūsų „fanui“ - sklidimas ant 10
į visur : VR2, 8Q7, CR3, A45, ZR2. Viskas vienu metu :) Virinam 20m, nepamirštant 15kos su pagrindine pozicija. 10'kė vėl džiugina daugikliais, nors kai kuriuos tenka „graužti dantimis“.
Dienos klasika 20-15m. Malonu daugiklį didinti ;) Ant 20m NA gaminama tik 270 laipsnių azimutu
Šiauriau – niekaip..
Atskiros eilutės nusipelnė 13ta zona – ten žmonėms klausą paveikė viruso komplikacijos. Laimei
dar yra Urugvajus. Tuo tarpu 12 zona be komplikacjų :) Ir 11'ta zona sveika. Šis virusas paplitęs
tam tikruose taškuose. Neįveikiamas Marokas ir Arabija Saudija. Visą kontestą – niekaip.
Gal jie paskelbė intifadą ? Juodajame žemyne rimčiausiai atrodo piečiausia to žemyno šalis,
visi kiti, vietiniai ir besisvečiuojantys, yra FT8 paveikti ar jų kompiuterių dekoderiai nesuderinti..
Nafta turtingos šalys iš aukšto žiūri į mūsų 100 W..Gerai jiems, kol naftą perka..
Šeštadienio pavakare ateina ir 40m eilė – čia trypia nekantraudami visokie daugikliai iš Okeanijos.
Kai kurie yra besimptomiai..Naktis 80/160, kartais 40m..Sekmadienio rytas skirtas revanšui 40m.
Šiaurės Amerika eina kaip senais gerais laikais. Gaila, kad tie dičkiai mažiukus užspaudė – toks
vaizdas, kad būtume nurinkę kiekvieną iš ten kažkiek pypsintį.
Sekmadienio rytas ant 20m prasidėjo nuo vieno užsispyrusio „neklausytojo“ ir Korėjos. Siųsti jam
tikrai gerai sekasi..Nuobodu – nurinkti daugikliai ir neefektyvus šauksmas. Tenka prisiminti 40m
ir badaujančią Europos Sąjungą. Duodame jiems QSO į valias. Negaila :) Šuolis į 15m duoda egzotiškų daugiklių, o šuolis į 10m sukelia EA pailapą. Vien tik EA...Na dar OH. Daugiklis.
Didžiausias DX'sas ant 15kos – HB9. Nepadarėm nei vieno kiek jų ten pypsėjo. Su NA ant
15m lengviau, nors buvo pavėluota įsijungti.
160M finalas buvo liūdnas – bandėme įtikti Puerto Rikui ir Bahamams, tačiau aniems pritrūko...jonizacijos. Kaip ir Maldivams.

2 japonai

Kodas: Pasirinkti visus

BAND   Raw QSOs   Valid QSOs   Points Countries     Zones
  20CW       383          382      739        89        30
  15CW       112          112      239        96        31
  10CW        44           44       85        29        15

Totals      2144         2138     3300       417       130

Final Score = 1805100 points.

Dainius

Standartinė Dainius » 2020-12-02 01:09:16

Sveiki,
Aš šį kartą į CQ WW neįsijungiau, net ir su dekoderių. Aišku, gal tai būtų buvę bent keli QSO, bet šįkart gavosi, kad prisidėjau tik fiziškai. T.y. panešioti sunkius daiktus, pakurti pečių ar padėt pajungti komutatorius, kad Gedanonys galėtų geriau išnaudoti du bokštus.. Tad aprašymas geriau tiktų į skyrelį "Technika".
Nors nei komutatoriai, nei pozicija nėra mano, taip pat ir ne aš varžybose dirbau, bet kažkaip įkalbėjau, kad juos galiu suspėt pastatyt. Jau ketvirtadienį prieš varžybas buvau nuvažiavęs su tikslu pajungti, bet dėdė Merfis kažkur paslėpė vieną komutatorių, tad nepavyko įgyvendinti plano, tad tik pasiruošiau ir nutariau, kad jei penktadienį atsiras laiko kruopelė, tai dar kart nuvažiuosiu, prieš kontestą viską atjungsiu, kas veikia ir pajungsiu kitaip :) Toks drastiškas veiksmas iš tikro. Bet laiko atrodo užteko pajungt, tik ne iki galo patikrint. Nors su testeriu praskambinus ir praklausius su radija viskas atrodo veikė.
Pajungus komutatorius išvažiavau į Trakiškius, pasportuot su galiniu :) Kadangi visas Gedanoių antenų komutavimas buvo pakeistas, varžybos man prasidėjo kiek nervingai ir labai vyliausi, kad viskas būtų gerai. Bet kai anksti ryte gauni žinutę, kad kažkas neveikia, o juk aš viską ir jungiau pajungiau, nebuvo net klausimo dėl važiavimo. Greitai kėliaus iš patalų, prinešiau malkų į LY5XX šeką, sėdau į greitesnę mašiną ir staigiai į Gedanonis.
Atvykus užtuotis buvo aiški, bet nelengva: rast gedimą, jį pašalint ir nesutrikdyt LY4L pypsėjimo eteryje, nes amerikonai smagiai atsakinėjo į CQ. Deja ne viskas pavyko. Pradžiai galvojau, kad mano lituotos jungtys, laidai ar sujungimai kalti. Bet lygtais ne. Teko net ardyti komutatorių korpusus palindus už stalo, kol radijos spinduliuoja. Bet teko konstatuoti faktą, kad gedimas yra viename iš komutatorių ir per kontestą, nesustabdžius darbo, nepavyks net surasti tikslaus gedimo ir jo suremontuoti. Teko nuliūdinti Mindaugą, kad 40m antroje radijoje neveiks ir yra vienintelis paprastas būdas apeidi problemą, S&P 40m naudoti A radiją. Bet tas nebuvo patogu, o ir vienas rytas 40m paieškose jau nuplaukė. Kitaip tariant minus kažkiek QSO iš mano tuščios taupyklės...Grįžau atgal į Trakiškius ir toliau kūrenau krosnį ir nervavausi, kad tik dar kasnors nesugestų...
Tik po varžybų gavus abu komutatorius suradau problemą. Gamybos brokas. Brokuota pagrindinė komutatoriaus plokštė, kur RF takelis nuo 40m kanalo buvo blogai išėsdintas ir buvo plauko storio. Dėl ko su testeriu viskas skambėjo gražiai, o po TX nudegė ir jau nebeveikė.
Ir negali net žinot, kad naujas, nenaudotas daiktas, gali taip pavesti.. Iš ties, testavimui trūko laiko, tad problema išlindo tik per kontestą.
Bėda buvo čia:
gedimas.jpg
O iš tikro, tai pavydu truputį, kiek matau daugelio įspūdžiai neblogi, kontestas labai smagus, o aš dar nepriaugau iki jo... Bet smagu, kad kitiems jis buvo sėkmingas.
73! LY5YY

LY5AX

Standartinė LY5AX » 2020-12-02 14:19:02

Sveiki,
Darius buvo parašęs: ,,Pasiruošimas paprastas - savaitę prieš kontestą nekelti antenų, neremontuoti stiprintuvų, netampyti kabelių,...". Šito patarimo paklausiau, todėl prieš kontestą absoliučiai jokių antenų nekonstravau, nekėliau ir SWR nematavau :) Dalyvavau su tom antenom, kurias turėjau. Na, o poilsio prieš kontestą galėjo būt ir daugiau. Nu, bet nesigauna... Pasiruošimas buvo paprastas. Penktadienį vakare parvažiavus į savo QTH, gavau vakarienės pasistiprinti. Tada aparatūros sujunginėjimas, ir patikrinimas. Viskas čiki. Na, galiausiai kaip visada buržuikos užkūrimas ir nueinu miegot apie 20val. Užmiegu ne iškart, bet nieko baisaus.
Į šeką ateinu likus 30min iki kontesto. Šeke šalta, tik apie 10 laipsnių. Kodėl? :D Pasirodo, kad buržuikės taip ir nebūvau užkūręs.... Nors atrodė, kad užkūriau.... Na, bet šilta liemenė, kepurė ir mamos megztos vilnonės kojinės neleidžia sušalt. Na, o po mažiau nei 2val. jau laikosi +18 :)
Startuoju 80m S&P. Tempas nedidelis..... Na, reikia dar man treniruotis CW paieškoje. REIKIA. Iš inercijos darau QSO ir su LY'kais. Nu smagu su savais ryšį padaryt, nors ir taškų už tai neduoda :) Prasukęs pro 80m, prasuku ir pro 40m. Tada vėl atgal :D Ir makaluojuosi taip iki paryčių. Tikrinu 20m. Ten veiksmo dar nedaug, bet jau girdisi UA9, UA0, UP. Pagrįžtu atgal į 80m, surandu vietelę nedidelę ir pašaukiu CQ kol dar galiu. Pasikeliu tempą. Girdžiu kviečia mane LY'kas. Atsipalaidavęs ir nepaklausęs iki galo, priėmiau kaip LY4ZZ. Girdžiu, kad atgal pypsina Marius LY4Z :D Keista buvo girdėt jo šaukinį, bet labai smagu :) Na, toliau atgal į 20m ir pradedu tikrint 15m. Jau ten po truputį krebžda. Padarau BY, dar VK prisišaukiu ir DS4EOI. Pabandau ir 10m patikrint. Girdžiu TEST VK3JA.... O gal ten 4K? Gal ausys meluoja? Nepasitikiu dar savo CW sugebėjimais, todėl paklausau šaukinį dar kelis kartus. Nu tikrai VK3JA. Nu, reik pabandyt pasišaukt. Mano nuostabai gaunu atsaką ir padarau QSO :shock: Na, pagrįžtu atgal į 15m. Ten jau smagu. Daug DX. Pro šalį išgirstu didžiulį pailapą. O ten ZD7BG. Pailapas jam belenkoks..... Operatorius lėtokas, dirba nedideliu greičiu, tačiau užtikrintai daro QSO. Bandau ir aš prisišaukt. Negirdi. Nu bet gal išgirs. Bandau vėliau, bet panaudoju LESS WPM taktiką, kuri ne vieną kartą padėjo prasibraut pro pailapą. Susimažinu greitį iki 20WPM. Bandau..... Iš trečio ketvirto karto atgal gaunu LY? . Ir tada padarau QSO. Na makaluojuosi vėl tarp 20/15/10m. Pašaukiu CQ, bet atsakinėja nedaug. Na ir netikėtai atsiranda reikalų ir tenka palikt šeką.... Nu, ką padarysi......
Sutvarkius reikalus, atgal į bangas :D Suspėju į 20m atsidarymą link Amerikonų. Amerikonai girdi mane nesunkiai.
Jau vakarėja.. Metas į 80m ir 40m sugrįžt. Pašaukiu CQ 80m ir užpailapuoja. Na ne 10 korespondentų iškart vienu metu, bet 4 ar 3. Su pailapu jau pavyksta susitvarkyt :) Anteną pasuku link Japonų. 40m padarau 24 ir 25 zonas, bet sunkiai. Japonai ir BY'grikai girdi prastai. Sekmadienį kur kas geriau girdėjo. Anteną atgal pasuku, o ten jau jankiai kruta. Prisišaukiu ir 5 bei 4 zonos yra loge :) Po to užsnaudžiu 4valandom. Nors norėjau tik vieną valandą.....
Sekmadienio paryčiai, rytas, diena. Lakstau per 20/15/10. Atsiranda vėl reikalų. Reikia padėt tėčiui vieną darbą padaryt... Ilgai vėl netrunku ir į antrą round'ą su amerikonais suspėju. Vėl 20m pasidarau dar negirdėtų ir peršoku į 15m. Ten amerikonai daug garsesni negu 20m bande. Prisišaukt pavyksta iš pirmo karto. Iš viso per abi dienas jų pavyko padaryt 111. O visus amerikonus padariau 300-310 azimutu, o ne per Karibus... Karibuose prisišaukiu tik ZF1A ir ZF5T. Vėliau padarau ir brazilų daugiklį. Na, o sekmadienio vakare vėl 80m ir 40m. Dar likęs vienas tikslas. Pabandyt padaryt VK, 8Q ir gal dar japonų su BY 40m... Kol ieškau japonų nugirstu nestiprų ir fedinguojantį KH7Q. Pasuku dar anteną tiesiai į šiaurę 0 laipsnių azimutu. Jo signalas sustiprėja ir šaunu savo signalą tiesiai per ašigalį havajiečiui. Prisišaukt pavyksta. Prie to pačio dar pakeliui padarau KL7RA. Pagrįžtu atgal link VK pusės. Pasistengiu ir pavyksta ryšys su VK ir 8Q. Dar pasimėtau tarp 80m ir 40m ir apie 22val išvažiuoju į Kauną.
Smagus buvo kontestas, per kurį pavyko padaryt šiuos egzotinius šaukinius: 9G5FI, JX2US, DS4EOI, 8Q7ZO, VK3JA(10m), ZM2B, 5Z4VJ, 5H3EE, NH2DX, ZD7BG, KH7Q
Plius 111 USA. Didžiają dalį zonų sugeneravo 15m diapazonas. Sklidimas tikrai buvo neblogas.

Na o rezultatas gavosi toks:

Contest         : CQ World Wide DX Contest
Callsign        : LY5AX
Mode            : CW
Category        : Single Operator (SO)
Overlay         : ---
Band(s)         : All bands (AB)
Class           : Low Power (LP)
Zone/State/...  : 15
Locator         : KO14KT
Operating time  : 30h32

BAND   QSO  CQ DXC DUP  POINTS   AVG 
--------------------------------------
  160     0   0   0   0       0  0.00 
   80   413   7  40   1     415  1.00 
   40   193  15  41   2     275  1.42 
   20   206  12  36   0     385  1.87 
   15   186  25  49   0     397  2.13 
   10    16   9  11   0      26  1.63 
--------------------------------------
TOTAL  1014  68 177   3    1498  1.48 
======================================
        TOTAL SCORE : 367 010  Made in BŪBLELIAI

LY3HD

Standartinė LY3HD » 2020-12-03 00:33:39

Sveiki

Po nemažai metų petraukos tai jau antros mano varžybos. Šių metų vasarą, gal dėka koronos, gal šiaip tiesiog taip turėjo nutikti, mudu su žmona iš kaimuko (šiuo metu jau nelabai ) išsikraustėm į rimtesnį kaimą. Na ir taip bevaikštant lauke nejučiomis pradėjo mintyse dėliotis stiebo antenai vieta, galimų atotampų pozicijos, kryptys į amerikonus ir japonus ir t.t. Gryžus į kambarį ir pasiėmus alaus (tebūnie nealkoholinio) sėdau prie sklypo plano ir pradėjau su linijuote matuotis atstumus. Na visai neblogai, variantų yra. Plius dar yra toks keistas trikampio formos kambariukas, kuris, nors ir turi sofkutę, šildomas grindis, kriauklę, duris su kodine spyna ir yra atokiau nuo gyvenamųjų patalpų, nelabai kam šiaip tinkamas, nebent ... patys nujaučiat kam :)
Buvau gerokai atitrūkęs nuo HAM'iškų reikalų, bet ši mintis man kuo toliau tuo labiau pradėjo patikti. Tada sekė derybos su žmona ir bandymas įtikinti, jog krūva visokių kabelių, virvių ir dratų visiškai nedarko bendro sodybos vaizdo, anaiptol - daro ją išskirtinę! Na kad pavyktų 100 proc negaliu teigti, tačiau abiem tinkamą kompromisą visgi suradom.
Pirmasis blynas buvo CQWWDX SSB. Apie šį forumą sužinojau/priminė jau gerokai po jo, tad ir emocijos kogero ne be tos, todėl apie ji nerašysiu. Geriau apie CW. Lyginant su SSB turėjau planų pasistatyti 15 metrų stiebą ir ant jo kabinti dipolius, bet vėliau persigalvojau ir naudojau per SSB išbandytą pasigamintą Fan dipolį 40-20-15-10 metrų dažniams, na ir priedo kitą 80 metrų dipolį (jo per SSB neturėjau). 6 metrų stiebas užmautas ant L formos palydovinės lėkštės kronšteino SSB kontestą atlaikė (bijojau kad nelaikys tvirtinimo varžtai prie sienos), tad naudojau tokį patį variantą ir šiam kontestui. Viso centras gavosi pakeltas į ~10 metrų aukštį, dipolių galai - min 4 m. Ne kažką. Jeigu SSB atveju norėjau labiau aplamai patikrinti kaip čia viskas girdisi, ar aplamai girdisi, kokie triukšmai ir t.t., tai CW - biški vaizdelis nervino, bet nelabai buvo iš kur nei aukščio išpešti, nei galus labiau pakelti. Per SSB kontestą geras kelias valandas šeštadienio ryto sugaišau derindamas Fan dipolį (rezonansai buvo vos ne per 1 MHz per žemai), tad nekartodamas šios klaidos paskutinius derinimus padariau penktadienį pavakarėje. Kaip ir jokio streso. Tiesa diena prieš buvo "užslinkusi" didelė ir labai stipri birbynė visais diapazonais, tas kėlė nemažai nerimo, tuo labiau, kad išjunginėjant paeiliui saugiklius skydinėje šio triukšmo šaltinio išjungti nepavyko. Galvojau jeigu toks bus ir savaitgalį, tai galėsiu sėkmingai išjungti transiverį ir eiti ką nors veikti šeimos labui be didelės sąžinės graužaties, na bet penktadienio rytą jis jau buvo dingęs ir po to nebepasikartojo (tpfu tpfu tfpu).
Taip pat turėjau problemų su interfeisu - winkey K1EL. Jei jis ankščiau tarp FT1000MP ir kompo veikė be priekaištų, tai šiuo atveju negalėjau naudoti prie jo prijungto maniuliatoriaus. Neveikė greičio reguliavimas, bet kas daug blogiau - permušinėdavo taškus ir brūkšnius. Spėju gal ne visai teisingai buvo sukonfigūruotas DXLog'as, nelabai buvo laiko ir noro eksperimentuoti su meniu nustatymais, tai interfeisą naudojau F klavišams transliuoti, o manipuliatorių palikau prijungtą tiesiai prie transiverio. Tai savo ruožtu kėlė problemą, kadangi norint perdavinėti manipuliatoriumi reikėdavo paspausti "key" mygtuką. Jei paspadavau kokį nors F "key" mygtukui esant įjungtam - pasigirsdavo vientisas pypimas. Žodžiu, tai kaip reikiant nervino, nes manipuliatoriaus paprastai prireikia esant nestandartinei situacijai ir greitai, o čia dar reikia papildomai mygtukus junginėti. Na bet pats kaltas.
Kita problema, kuri iškilo kažkaip netikėtai - laptopo klaviatūra. Po perkūnais kokia ji man nepatogi. plius norint paspausti insert - reikia tai daryti per funkcinį klavišą. Galvojau, menka bėda, atsitempiau vaiko kompo klaviatūrą, prisijungiau, test, šaukinys, insert - girdžiu kažkokias pievas perdavinėja. Pažiūriu į ekraną - eilutėje visai ne tai, ką prieš tai suvedžiau. Rausdamas iš gėdos atsiprašau korespondento siųsdamas ilgą triadą taškų ir greitai pereidamas prie manipuliatoriaus (prieš tai kol dar drebančiom rankom suradau tą "key" mygtuką, jis FT1000MP pakankamai nepatogioje vietoje) užbaigiu QSO. Tada iš karto šaukia kitas, o aš dar šio šaukinio nesutvarkiau - žodžiu, trenkiau tą klaviatūrą kuo toliau. Turėjau mintį prieš kontestą nusipirkti kokią klaviaūrą, gerai kad nepirkau. Reikės pasieškoti ne "ai, tiks bet kokia" o ieškoti kuo sunkesnės. Tai vat taip ir kankinausi su tikrai netikusia ir man nepatogia kompiuterine įranga. Galvojau tą fn+insert kombinaciją keisti į kokią nors kitą klavišą, bet vėlgi įprotis iš LY7A laikų duoda savo. Užsiklijavau lipdukus prie šių abiejų klavišų tai šiek tiek padėjo.
Dar pastebėjau, jog jei užmigdavo ekranas (nuėjus pasidaryti arbatos pvz) DXLog'as nustodavo reaguoti į F klavišus. Tekdavo programą restartuoti, tada nusimušdavo bandmap'as. Problemą ištaisiau kai išjungiau ekrano išsijungimo taimerį.
Viso šito reziume tokia - reikės įsigyti dedikuotą kompiuterį, skirtą tik HAM radio, belenkaip pratestuotą ir nejudinamą.
FT1000MP gali siųsti iki 100W, bet dėka velniai žino ko (SWR nebuvo labai tragiškas) galėjau naudoti tik 25-50 W. Atsukant daugiau imtuvas pradėdavo šokinėti ant stalo. Na tai tikrai nepadėjo gaudyti daugiklius.
O visa kita...kaip ir SSB, taip ir dabar azija, okeanija man visiškai uždaryta. 19 ir 21 - tolimiausios zonos, kurios man atsakė. O girdėjau gerai ir ZL, ir VK, ir JA, ir BY - niekaip. Gal būt problema tame, kad į tą puse mano dipoliai vargiai buvo išlindę virš pačio namo stogo, gal dipolių diagrama turi kokį nors minimumą į tą pusę arba transliuoju dievui į langus (Jis ryškiai nedirbo šiame konteste). Nepavyko nieko padaryti iš SA, nors gerai girdėjau ir PY ir LU. Padariau kelis karibus, D4Z. Pagrindas buvo aišku EU, na ir gana maloniai nustebino NA. Ant 80 metrų netgi atsakydavo į CQ. Buvo visai smagu. Šeštadienį gerokai pražiospojau 15 ir 10 metrųs. Didžiają savo HAM gyvenimo dalį praleidau ant 40 metrų LY7A, tad trūksta truputį žinių ir patirties kas vyksta kituose banduose, labiau tokios teorinės žinios. Na bet tam bus laiko ištaisyti :)
Apibendrinant ,ten, kur buvo tolimi praėjimai man buvo genėtinai nuobodu. Kai tik pasigirsdavo daugiau EU - iškarto tempas ir ūpas pakildavo. Aišku, rezultatas gavosi prastokas, na bet čia ne aš kaltas - aplinka kalta :) Kas šiek tiek kirbena sąžinę, kad galėjau ilgiau pasėdėti ir daugiau dar QSO padaryti. Na pasistengsim sekantį kartą

Contest : CQ World Wide
Callsign : LY3HD
Mode : CW
Category : Single operator
Overlay : ---
Band(s) : All bands
Class : Low
Operating time : 28h 55m

BAND QSO Z C DUP POINTS AVG
--------------------------------
160 0 0 0 0 0 0.00
80 361 10 48 3 423 1.17
40 243 10 47 0 301 1.24
20 200 12 47 0 257 1.28
15 69 12 28 0 109 1.58
10 6 4 5 0 13 2.17
--------------------------------
TOTAL 879 48 175 3 1103 1.25
================================
FINAL SCORE: 245 969

Iš jų 608 - S&P ir 274 - Run CQ

LY9A

Standartinė LY9A » 2020-12-03 02:13:50

Sveiki.

Kaip gyvas, nesu matęs tiek daug ir taip gausiai aprašomų pokontestinių įspūdžių šiame forume. Tai džiugina. Tai velniškai džiugina.
Po SSB kontesto mačiau, kad LY3HD pareiškė rezultatą virš 200 k. Tik patraukiau pečiais, maniau, kad prisikvaterojo prie kažko. Dabar matau, jog gimsta nauja taškų generavimo pozicija ir operatorius naujai atgaivina kontestavimosi kaifą. (Vidmantai,jeigu būtum turėjęs lygiai tokią anteną kaip per vieną LY Taurę, manau, nebūtum keikęsis dėl visokių klaviatūros kaprizų, ar Win-Keyer nepaklusnumo. Prisijung prie ketvirtadienį įvyksiančio KTU RC internetinio susirinkimo - bus smagu apie tai padiskutuoti).

Kaip dauguma žino, mano Biržų pakraščio pozicija toli gražu nėra kurortas, kalbant apie eterio taršą. Dažnai kviesdamas CQ jaučiuoi labai nejaukiai, nes jaučiu, jog tiesiog per visokios gausėjančios kinietišos technikos generuojamus triukšmus eteryje, tiesiog negaliu šifruoti mane kviečiančiųjų signalų, tiesiog jų negirdžiu, jie yra žemiau tų triukšmų. Todėl šiame CW CQ WW konteste nusprendžiau sudalyvauti QRP pogrupyje. Šiame galingumo pogrupyje jau nebuvau dalyvavęs 15 metų, paskutins sykis tai buvo RDXC 2005. Bet supratau, jog šiuo atveju būsiu mažiau keiksnojamas dėl savo kurtumo, daugeliu atvejų problema bus būti išgirstam man pačiam.
Čia susidūriau su iš pažiūros nedidele problema - mano abiejų aparatų mažiausias atiduodamas galingumas yra 10 W, todėl reikėjo rasti būdą kaip tą galingumą numušti iki 5W. Pirmasis sprendimas buvo pasidaryti 3 dB ateniuatorių. Tačiau pakeliui man buvo pasiūlyta idėja pažaisti su ALC . Deja, iš pažiūros šis paprastas variantas man nepavyko. Mėginau į ALC grandinę iš turimo 12 V šaltinio ir nuo 5 K, ir nuo 10k potenciometrų nuimamą neigiamą įtampą padavinėti į savojo FTDX5000MP ALC grandinę, bet CW režime jokio švelnaus galgio reguliavimo nepavyko išgauti. Todėl teko grįžti prie 3 dB ateniuatorių konstravimo abiems aparatams. PA1B tinklalapis tam suteikė visą reikalingą informaciją. Beliko tik surinkti varžas ir susilituoti. Bet ir tai prieškontestinio trečiadienio pavakarę pasirodė ne tokia jau lengva užduotimi. Pamenu, kuomet buvau paskutinėse mokyklos klasėse ir mano tėvukas negalėdavo įžiūrėti kas ten parašyta ant ULM, ar MLT-0,125 varžų, man atrodydavo keista, jug ten viskas daugiau nei aišku.... Dabar gi, turimų varžų peržiūrėjimas ir tinkamų atrinkimas užtruko iki 02 valandos nakties. Akys net paskaudo. Ketvirtadienį, išdraskęs Sunker SWR matuoklį, į jo korpusą su dviem PL jumgtimis susimontavau tą ateniuatorių. Viskas gavosi čiki. Visuose diapaonuose po to ateniuatoriaus gavau 5 W. Liko pakartoti tokią pat, ar panašią konstrukciją kitam aparatui. Bėda ta , jog neradau nei vienos laisvos, ar galimos iš kažkur išmontuoti PL jungties mamytės Todėl teko imtis menkos gudrybės - užmečiau meškerę, t.y. nusiunčiciau tos atnaujintos Sunker dėžutės, su pro buvusių prietaisų skylie matomą krūvą, nuo MLT-0,5 ik MLT-2, varžų fotografiją savo kaimynui nuo kitos ežero pusės. Reakcija buvo tokia kaip ir tikėjausi, jis pasidžiaugė, jog irgi turi tokį Sunker prietaisiuką. :-) Tada sekė valandos derybos, jog jam tas prietaisas nereikalingas, tuo jog gal būt bus reikalingas po metų, ar panašiai aš niekaip nepatikėjau. Pokalbis baigėsi griežtu NE, bet po valandos gavau žinutę "Paimk". :-) Visas kaip ir tikėjausi. :-) Vėlgi 02 val naktis, tik jau sekančios dienos, ateniuatorius buvo sumontuotas, išbandytas ir prijungtas. Kontestui iš esmės pasiruošta.

Pačios varžybos paliko dvejopą įspūdį. Pirmiausiai, padariau keletą taktikos klaidų, per daug ilgai miegojau, ne optimaliu laiku miegojau, dabar manau, jog apskritai nereikėjo miegoti ir to griežto XYL žvilgsnio nereikėjo paisyt. Bet džiugu buvo, jog realybėje galėjau ženkliai daugiau ir sėkmingai su viena radija šaukti CQ ir kartas nuo karto sulaukti atsakymų nei tikėjausi, o su kitu TRX daugiau, ar mažiau sėkmingai skanuotuoti kitą diapazoną ir prisišaukinėti korespondentus.
Kaip išeities tašką buvau sau užsidėjęs praėjusių etų Vito LY5G rezultatą. Jei pamenate, susirinkime prasitariau, jog mano tikslas 1500 QSO ir milijonas taškų. Deja, greitai tapo aišku, jog COVID'as daugiklių gausą ir šiame CW WW DX ture smarkiai apribojo, todėl tai reikia kompensuot QSO darymu. Mano atveju vienas daugiklis lygus 6,6 QSO.Taigi, po paros darbo maniau, kad 1 M taškų yra realiai pasiekiamas stengiausi smarkiai, 2000 QSO viršijau, bet.... Pritrūkau. Nedaug, bet pritrūkau. Gal kitais metais...

Tuo tarpu mano šiūmečiai CQ WW DX CW skaičiukai yra tokie:

Contest         : CQ World Wide
Callsign        : LY9A
Mode            : CW
Category        : Single operator
Overlay         : ---
Band(s)         : All bands
Class           : QRP
Grid square     : KO26JE
Operating time  : 44h 38m

BAND  QSO  Z   C DUP POINTS  AVG
---------------------------------
  160  150  5  27   1    147 0.98
   80  558  9  43   6    582 1.04
   40  532 15  65   4    618 1.16
   20  550 19  65   6    844 1.53
   15  205 22  54   1    416 2.03
   10   43 11  23   0     80 1.86
---------------------------------
TOTAL 2038 81 277  18   2687 1.32
=================================
       FINAL SCORE: 961 946

LY9A
All band - All modes
QSOs (with dupes) - By time

| Hr |      160 |       80 |       40 |       20 |       15 |       10 |    Total |
|    |          |          |          |          |          |          |          |
-----------------------------------------------------------------------------------
| 00 |        1 |       27 |       36 |        0 |        0 |        0 |       64 |
| 01 |       25 |       19 |        5 |        0 |        0 |        0 |       49 |
| 02 |        9 |       17 |        8 |        0 |        0 |        0 |       34 |
| 03 |        0 |       31 |        4 |        0 |        0 |        0 |       35 |
| 04 |       13 |       14 |       13 |        0 |        0 |        0 |       40 |
| 05 |        0 |       30 |       22 |        0 |        0 |        0 |       52 |
| 06 |        0 |       32 |       31 |        4 |        7 |        0 |       74 |
| 07 |        0 |        0 |        0 |       31 |       21 |        4 |       56 |
| 08 |        0 |        0 |       17 |       43 |        8 |        1 |       69 |
| 09 |        0 |        0 |       16 |       77 |       16 |        0 |      109 |
| 10 |        0 |        0 |       20 |       45 |       19 |        6 |       90 |
| 11 |        0 |        0 |       18 |       40 |        1 |        1 |       60 |
| 12 |        0 |        0 |        1 |       53 |        9 |        0 |       63 |
| 13 |        0 |        0 |        0 |       30 |       20 |        0 |       50 |
| 14 |        0 |        0 |        9 |        5 |       18 |        0 |       32 |
| 15 |        0 |        1 |       24 |       18 |        0 |        0 |       43 |
| 16 |        0 |       29 |       14 |        0 |        0 |        0 |       43 |
| 17 |        3 |       17 |       21 |        0 |        0 |        0 |       41 |
| 18 |       15 |       17 |       10 |        0 |        0 |        0 |       42 |
| 19 |        4 |       11 |        5 |        0 |        0 |        0 |       20 |
| 20 |       26 |        7 |        3 |        0 |        0 |        0 |       36 |
| 21 |       11 |       35 |        6 |        0 |        0 |        0 |       52 |
| 22 |        0 |       25 |        7 |        0 |        0 |        0 |       32 |
| 23 |       11 |       33 |        2 |        0 |        0 |        0 |       46 |
| 00 |       11 |       11 |       14 |        0 |        0 |        0 |       36 |
| 01 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |
| 02 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |
| 03 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |        0 |
| 04 |        5 |       20 |        6 |        0 |        0 |        0 |       31 |
| 05 |       11 |       25 |        0 |        4 |        0 |        0 |       40 |
| 06 |        0 |        0 |       18 |       17 |        6 |        0 |       41 |
| 07 |        0 |        0 |       33 |       32 |        3 |        0 |       68 |
| 08 |        0 |        0 |        0 |       14 |        7 |        5 |       26 |
| 09 |        0 |        0 |       21 |       20 |        2 |        3 |       46 |
| 10 |        0 |        0 |        8 |       42 |       20 |        4 |       74 |
| 11 |        0 |        0 |        0 |        7 |       15 |       19 |       41 |
| 12 |        0 |        0 |        0 |       28 |       14 |        0 |       42 |
| 13 |        0 |        0 |        0 |       30 |       16 |        0 |       46 |
| 14 |        0 |        0 |       19 |        9 |        4 |        0 |       32 |
| 15 |        0 |        0 |       39 |        7 |        0 |        0 |       46 |
| 16 |        2 |        6 |       20 |        0 |        0 |        0 |       28 |
| 17 |        1 |        7 |       10 |        0 |        0 |        0 |       18 |
| 18 |        0 |       10 |        9 |        0 |        0 |        0 |       19 |
| 19 |        1 |       25 |        8 |        0 |        0 |        0 |       34 |
| 20 |        0 |       44 |        2 |        0 |        0 |        0 |       46 |
| 21 |        0 |       18 |       20 |        0 |        0 |        0 |       38 |
| 22 |        2 |       35 |        7 |        0 |        0 |        0 |       44 |
| 23 |        0 |       18 |       10 |        0 |        0 |        0 |       28 |
-----------------------------------------------------------------------------------
|    |      151 |      564 |      536 |      556 |      206 |       43 |     2056 |

Created by * DXLog.net version 2.5.2 by 9A5K *
http://www.dxlog.net
Loge 129 amerikonai,
164 UA-Eu
82 UA-As
244 DL
115 I
104 OK
77 UR
15 JA
--------------------------
73! LY9A

LY2KA

Standartinė LY2KA » 2020-12-03 13:32:05

Sveiki,
o aš papasakosiu beveik anekdodą :) Naktį ant 40m kartu su kitais bandau prisikviesti besipailapuojantį HP3SS. Kai net iš kelinto karto jis man neatsakė, pastebėjau, kad jis neatsako ir kitiems, kurie jį kvietė kartu su manimi, o ryšius daro su man negirdimais korespondentais. Kažkas čia ne taip pagalvojau ir pasiklausau atidžiau. Pasirodo, kad jis po savo šaukinio dar perduoda up :) Net susigėdau, kad jo TX dažnume šiukšlinau kitiems, bet pasiguodžiau, kad bent jau ne aš vienas toks :) Einu ieškoti kur jis klausosi, o aukščiau viskas QRL. Išgirdau kaip kažkas kažkam perdavė raportą nepilnu kilohercu up, tai čia ir kyštelėjau savo šaukinį ir iš karto padariau QSO :) Nesupratau, kodėl jis dirbo SPLIT.
Dirbau AB HP Assisted apie 30 valandų, 1622 QSO, į klubo kraitį 469371 taškų.

73, Vytautas LY2KA(LY2A)

LY3DA
Moderator

Standartinė LY3DA » 2020-12-03 16:22:32

LY2KA rašė:
2020-12-03 13:32:05
Naktį ant 40m kartu su kitais bandau prisikviesti besipailapuojantį HP3SS. Kai net iš kelinto karto jis man neatsakė, pastebėjau, kad jis neatsako ir kitiems, kurie jį kvietė kartu su manimi, o ryšius daro su man negirdimais korespondentais. Kažkas čia ne taip pagalvojau ir pasiklausau atidžiau. Pasirodo, kad jis po savo šaukinio dar perduoda up :) Net susigėdau, kad jo TX dažnume šiukšlinau kitiems,
Tai ne Jūs šiukšlinote, tai HP3SS šiukšlino kitiems diapazoną, nesugebėdamas priiminėti savo dažnyje ir suvaldyti pile-upą. Tokie dalykai gal ir normalu dirbans retoms DXekspedicijoms, bet per kontestą tai jau chamiškumas kitų atžvilgiu, nusiųsti jiems ant galvos visą krūvą bet kokiame dažnyje šaukiančių korespondentų.

Algis

Standartinė Algis » 2020-12-04 11:09:34

CQ WW DX CW 20 LY2NK s.o.160 m.HP 1000 QSO,bet mažokas daugiklis.Eteris buvo triukšmingas,o praėjimas vidutiniškas.Pandemijos efektas pasireiškė-sumažėjo ekspedicijų bei komandų skaičius.
Sveikinimai Rimui LY3BB,kuris LY2ZO komandoje 80 m.bande parodė LY7A komandų lygio rezultatą.Ypatingas pasveikinimas Gediminui LY9A už rezultatą Qrp pogrupyje.Tai puiki demonstracija ką mūsų sporte reiškia asmeniškas meistriškumas....

Tnx už ryšius 73 Algis LY2nk

LY5AA
Admin

Standartinė LY5AA » 2020-12-04 19:42:31

LY2ZO komanda sudaryta buvo iš trijų asmenų: 3BB, 5T ir 5AA. Pozicija formuojama, komandos irgi. Pačiam teko darbuotis 160m ir 15m diapazonuose neskaitant dar ūkio reikalų. Tad iš manęs buvo apie 0,5 operatoriaus :)
Pritariu Algiui 2NK dėl Rimo 3BB - vienas "atarė ir išlaižė" 80m diapazoną (dar ir 40m bande padirbėjo) ir išspaudė 1356 QSO...su dipoliuku, kurio centras kabo 12 metrų aukštyje, o galai 5 metrų aukštyje. Aparatūra - LY7A 80m bando "in-corpore". Rimas per 48 valandas miegojo 1,5 valandos. Klausimų KTU RC senjorams neturėtų kilti, kontestmenams irgi. O tie, kurie norės išmokti kontestuotis, tai kviečiu į kursus. Dabar mintyse sau pridėkite pilnai išnaudojamą LY7A 80m poziciją,t.y. antrą darbo vietą bei 30-40 metrų aukštyje kabantį dipolį. Ką gautume? Dabar padauginkime viską iš 6. Ką gautume? Mano planai Jums turbūt aiškūs. Galite paremti Sangrūdos radijo stotį bokštais, nes kol kas nieko rimto iš bokštų neturiu.

Trumpa reziume:
Bandas/QSO/Z/C/Pnts
160/456/10/44/475
80/1356/12/53/1606
40/789/21/74/963
20/360/16/67/455
15/147/28/84/313
10/-/-/-/- (neturėjau pozicijos).

TOTAL: biskį virš 1,5 mln taškų.

Ačiū visiems, kurie atvyko į komandą - Rimui 3BB, Vyteniui 2KZ (5T). Kitą kartą lauksime dar daugiau operatorių. Artėja CQ WW 160 CW ir SSB. Taip, kad jeigu norite paklausyti kaip 160m skamba ir girdisi iš Sangrūdos, tai laukiame atvykstant/skambinant +370-691-44414. Čia dvi darbo vietos bus paruoštos.

Rolandas LY5AA
Sangrūdos radijo stoties vadovas

LY5R

Standartinė LY5R » 2020-12-05 18:14:11

Šiais metais neturėjau galimybių sudalyvauti pilna jėga. Operavimo laiko skaitiklis parodė 24h 20m.
Gavosi SOAB(A)HP 2340 QSO ir į klubo sąskaitą 2.146.698 taškai.

73, Albertas LY5R

Atsakyti