PRO-CW Contest 2020 rezultatai

ly5z
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 2017-03-08 13:03:26

Re: PRO-CW Contest 2020 rezultatai

Standartinė ly5z » 2021-04-28 13:41:35

Na, va.....Tai apdovanojimas-prizas už sportinius pasiekimus ir pagal viską - JOKIE sukakoti mokesčiai neturėtų skaičiuotis (juo labiau , kad tai ne fotikas ar kitoks buities dalykas, o VARDINIS PRIZAS.....). Šita problema (mokėjimo) egzistuos , manau gal ir visą laiką.....BIUROKRATAI ir yra biurokratai.Manau gali būti net taip, kad dėl KIEKVIENOS plaketės gali LRSF tekti tom kontorom rašyti raštus.....Čia reikia energingai aiškintis ir VEIKTI....Manau, kad būtent LRSF reikalas turėtų būti savo sportininkų atstovavimas....Gal klįstu????Kitaip prognozės - liūdnos .Tokios šaraškės kaip LP - neatsisakys pačios pasipinigauti.....

Pagarbiai
Algirdas/LY5Z

LY9A
Pranešimai: 394
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: PRO-CW Contest 2020 rezultatai

Standartinė LY9A » 2021-04-28 13:58:22

Manau, kad jau išsiaiškinau.
Viskas bus OK. Gal tik kiek laiko užtruks. Šiandien jau praleidau gerą valandą telefoną prie ausies prikišęs. Bet, prie tokių dalykų greičiausiai teks priprast. :-)
Sekant siuntos kelią matosi, jog kurjeris tvirtina, jog mėgino man įteikti siuntą vakar, bet jam tai nepavyko.
Tikra melagių kontora - vakar nebuvo nei minutės taip, kad namuose nieko nebūtų.....
Dabar aš turėčiau tos siuntos nepriimti ir rašyti raštą LP, kad jie atliktų fizinį siuntos patikrinimą, nurodyčiau tuo pačiu įstatymus į kuriuos jie dar kartą sukištų savo nosis, o tada perskaičiuotų visus mokesčius taip, kad gautųsi 0,00.
Žiūrėsim......
Dabar einu žiobrių rūkyti. :-)
--------------------------
73! LY9A

Dainius
Pranešimai: 322
Užsiregistravo: 2017-04-13 23:06:10

Re: PRO-CW Contest 2020 rezultatai

Standartinė Dainius » 2021-04-28 22:23:37

Sveiki,
Paminėtas atsakymų pavyzdys eina apie naudotiną daiktą - fotoaparatą. Tai ne visiškai atspindi plakečių, taurių atvejį. Bet jame paminėti punktai b) ir c) , kad "leidžiama įvežti be importo muitų <...> taures, medalius ir panašius simbolinio pobūdžio daiktus <...> ". Taigi simbolinio pobūdžio laimėjimai/prizai yra neapmokestinami muitais.
Toliau apie PVM:
PVM neapmokestinami garbės ir pasižymėjimo ženklai. Taigi vardinės plaketės, taurės, gali būti traktuojamos kaip pasižymėjimo ženklai. Tokiu atveju PVM = 0.
Ir, žinoma, muitinės tarpininko paslaugos. Šiuo atveju paštas ar kita siuntų kompanija, per kurią siunčiama siunta. Iš esmės, daugiau siunčiant, muitinės tarpininką galima pasirinkti ir kitą kompaniją, bet nesivelkim apie tai... Svarbu pažymėti, kad pats negali būti muitinės tarpininkas, nes reikia licenzijų. Kaip Gediminas parašė:
"* Deklaravimo paslaugos mokestis – fiksuota suma už AB Lietuvos pašto atliktas deklaravimo paslaugas. Šis mokestis taikomas tik tuo atveju, kai gaunamoms prekėms LR muitinė apskaičiuoja importo PVM, muito ir (ar) kitus mokesčius." Tad jei nepriskaičiuos mokesčių muitinė, paštas (tarpininkas) neims mokesčio už muitinimą.

Viską apibendrinant: galima gauti prizus neapmokestintus muitu, PVM ar nemokant papildomo mokesčio tarpininkui. Ir tam visos sąlygos ar įstatymai/nutarimai yra, nereikia nieko išradinėti.
Tik:
Kai gaunat siuntą iš trečiųjų šalių (taip pat ir muitų sąjungos) ir gaunat pranešimą apie siuntos deklaravimą, turite aiškiai pateikti duomenis, kad tai yra Simbolinio pobūdžio daiktas - prizas, pasižymėjimo ženklas, kurį jums varžybų organizatoriai atsiuntė nemokamai. Ir teisingas siuntos deklaravimas yra gavėjo prievolė. O jei pokštaudami padeklaruosit, kad tai yra retaisiai metalais inkrustuotas vienetinis meno kūrinys, tai ir susimokėit, kaip už tokį. Tokia ta biurokratija. Gali kartais tekt daugiau/ilgiau pasirašinėti su muitinės tarpininkais, gali ir trumpiau - užtekt kelių sakinių. Čia kaip ir visur - dirba žmonės ir visur jie skirtingi ir skirtingai gali suprast situaciją ar klysti. Bet kai žinot sąlygas - tai bus lengviau, aiškiau ir tikiuos su kitais prizais jau bus aišku kaip ką deklaruot, kad būtų nuliniai tarifai.
P.S. O rūkyti žiobriai - tai skanumėlis!
73! LY5YY

LY9A
Pranešimai: 394
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: PRO-CW Contest 2020 rezultatai

Standartinė LY9A » 2021-05-06 17:32:28

Deja, bet siunta šiandien buvo išsiųsta atgal į Japoniją. Nepaisant visų skambučių, laiškų, pažadų ir t.t.
Lietuvos paštas - JĖGA!
--------------------------
73! LY9A

Atsakyti