IARU 2017

LY9A

Re: IARU 2017

Standartinė LY9A » 2017-07-14 16:06:02

Sveiki.
Fantastiška programa su POST Contest režimu buvo N6TR. Tačiau ji DOS'inė, todėl ją, matyt, jau reikia pamiršti....
Pastaruosius kelis metus visus logus nuo popierius perkėlinėju Win-Test programa. Įsicinkinau, ji man puikiai dirba.
Pradžioje tiesiog suvedu QSO tinkama moduliacija ir tinkamam diapazone. Per valandą 300 - 400 ryšių sueina kaip uoga.
Po to sugeneruoju Kabrilių. Tada tą Cabrilo atsidarau su tekstiniu redaktorium ir keičiu datą ir valandas (replace komanda) į tinkamą. Keičiu kiekvieną eilutę. Baigęs vienos valandos ryšius pataisau keitimą į kitą valandą ir t.t. 1000 QSO suvažiuoja per 5 min.
Tada iš logo apačios važiuoju viršun ir žvairuodamas į popierių ir ekraną vienu metu važiuoju su klavišais UP, Back Space (vienas, ar du hitai), įrašau reikalingas minutes. Viskas einasi kaip iš pypkės.
Tokiu būdu suvedinėju visus LY1NDN logus, esu suvedęs daug CQ WW dalyvių nemenkų logų, kuomet dar buvau CQ WW komitete, nemažai LY taurės akivaizdinikų logų.

Piece of cake.

LY3DA
Moderator

Standartinė LY3DA » 2017-07-14 22:17:04

Contest : IARU HF World Championships
Callsign : LY2ZO
Mode : SSB
Category : Multi Operator - Single Transmitter (MS)
Band(s) : All bands (AB)
Class : High Power (HP)
Zone/State/... : 29
Locator : KO24AV
Operating time : 21h15

BAND SSB CW ITU HQ POINTS AVG
----------------------------------------
160 22 0 2 14 30 1.36
80 100 0 5 25 208 2.08
40 192 0 9 30 446 2.32
20 212 0 19 30 590 2.78
15 32 0 6 13 66 2.06
10 9 0 2 5 13 1.44
----------------------------------------
TOTAL 567 0 43 117 1353 2.39
========================================
TOTAL SCORE : 216 480

Dupes are not included in QSO counts neither avg calculations

Operators : LY1UG, LY3DA, LY3UT, Arnas Undraitis, Linas Gabrielaitis, Zygimantas Bliujus

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2017-07-24 23:19:52

Sveiki,

geriau vėliau, negu niekad. Trumpa grafomaniška istorija blogo stiliumi. Kadangi priėjau iki pusės, jei pasakysit kad nereik, nerašysiu. Dar vėliau pabandysiu nuotraukų keletą įkelt.

Taigi...
Su dideliu nekantrumu laukiau IARU HF, nes jau vasario mėnesį, Chriso DL1MGB, kuris lankėsi KTU RC 60-ties metų jubiliejuje, dėka, buvome susiderinę poziciją pas Klaus’ą DJ4PT. Imponavo tai, jog Klaus‘as turi nick‘ą „Mr. Quad“, o jo pievelėje ant freestanding bokšto puikuojasi dvi antenos, kurių svoris 1.7 t – 3 el. ant 80 ir 5 el. ant 40 metrų. Neabejoju, jog tik dėl šių antenų prie mūsų mini komandos prisidėjo ir Šarūnas, M0UNN aka LY4Y, atvairavęs savo autobusiuką-miegamuką nuo pat Liverpulio :geek:
Taigi, trečiadienio dieną su Džinu supakuojame praktiškai viską, kas pas LY4L shack’e ant stalo ir po stalu bei ant sienų (radija, mk2r, kompai, monitoriai, bpf’ai, komutatoriai, triplekseris, pedalai, manipuliatorius, ausinės, etc.) ir pakraunam į vidutinės (ar vidurinės?) klasės baltą automobiliuką. Vakare Ringauduose sulaukiu svarbiausios komandos dalies LY9A su XYL, sutariam, jog startuojame puse šešių, perduodam info Džinui ir einam miegot. Nežinau, kaip mums taip pavyksta, bet iš Ringaudų pajudam tik 6:05, nes viena labai svarbi komandos dalis 5.30 dar kažko ieškojo savo namo rūsyje.. Hrrrrr. Ir dar atsiveža pusę automobilio visokių divaisų, kuriuos paliekame, nes baltas vidurinės klasės automobilis atrodė visai nefengšui. Tolimesnė dalis – nieko įdomaus, išskyrus, jog Augustowo apylinkėse įvyksta QSO tarp SP4/LY4L su SP4/LY9A ant 2m, o sekančio rest periodo metu gaunu ryšio patvirtinimo kortelę. Nerealus operatyvumas.

Berlyno prieigas pasiekiame vakarop, o vienos nakties viešbutukas skambaus pavadinimo parko regione... Brandenburgo... Skamba panašiai kaip “Brandenburgo vartai”, kone labiausiai turistų lankoma vieta Berlyne. Todėl su komanda buvome suplanavę pailsėti pasivaikščiojant po žaliuojančių medžių alėjas, prisėdant prie per maps.google.lt matomo vandens telkinio, atsipalaiduojant su nedideliu bokaliuku rankose gamtos apsuptyje. Aha. Kažkodėl nieks nepriminė, kad visa tai buvusioje Rytų Vokietijoje :D Ateities kartoms galim pasakyti, jog Brandenburgo parkas – tai nieko panašaus su Brandenburgo Vartais (grožio prasme, nors grožis – subjektyvus reikalas): prūdas apžėlęs, kontorų/ofisų rajonas, šiukšlinė išversta, žolės ant trinkelių nepjautos. Na, bet tiek to... 21.00!!! Sankryžoje trise sugiedam Tautišką giesmę!!! O Džinas mus fotkina. Daugiau, panašu, liudininkų nebuvo, nes nelabai ką liūdyti buvo, nes procesas labiau prašėsi tvarkos sergėtojų nei aplodismentų :D :D :D. Kitiems metams reiks pasitreniruoti labiau. Užtat vakaras baigiasi iškiliai, pratuštinant viešbutuko automatą, kuris pardavinėja alų: administratoriui teko bėgti į sandėli ir papildyti roboto kamerą.

Penktadienio tikslas: kylam, papusryčiaujam ir greit greit įveikiam likusius 400 km iki vietos, kur mus turėtų pasitikti kitas Klaus‘as DF9XV. 200 km praminam labai greitai, net kelio neatsiminčiau :D. Skambina brolis ir sako „ei, kur man važiuoti, o tai aš čia jau vietoj, visą kaimo kavą išgėriau, bet HAM‘ų čia nerasta“. Nu nesuprantu, kaip galima nematyti tokių quadų, bet perklausiu sms‘u Klauso, kur keliauti mano broliui pagal navigaciją. Gaunu kažkokį tikslesnį adresą ir persiunčiu M0UNN‘ui, o mes gražiai atsistojame autostrados kamštyje. Vietiniai ir dažniau būnantys DL lande sako, kad čia normalu. Nu man tai ne. Daugiau kaip valandą laiko važiuoti kokius 7 km- tai jau ne civilizacija. Čia tik sostinėje per kamščius taip būna. Kaune iš vis kamščių nebūna, bent jau važiuojant iš Ringaudų į Ežerėlį. Bet viskas normalizuojasi, pagreitėjam ir vėl sėkmingai pasileidžiam likusiems 60 km iki vietos, kur mus pasitinka DF9XV su XYL Brigitte DL4OBD – nepaprastai šilta pora, žmonės, su kuriais bendrauji ir supranti, jog susitikom ne todėl, jog kažkas kažko paprašė, o todėl, kad mes kalbam ta pačia kalba ir mus vienija radijo sportas. Likęs kelio galas – a piece of cake, kur Klausas per 2 metrus įspėja apie pavojingus posūkius, parodo kažkokio kito HAM’o poziciją, atsako į mūsų smalsius klausimus (Gedai, o tos pilies taip ir neaplankėm). Galų gale privažiuojam ir galutinį tašką DJ4PT poziciją, apsuptą kukurūzų laukais, tačiau neabejotinai pastebimą dėl kvadratų ore. Nuostabu ir nepaprasta. Gražu ir nepakartojama. Čia kaip saulėlydis, tik žalias.... Mus pasitinka Šeimininkas Klausas DJ4PT, jo XYL Helga, Šarūnas M0UNN ir Klausas DJ4AX. Taip taip: su mumis buvo trys vokiečiai ir visų jų vardai buvo Klausas :lol: . Klausas Old (DJ4PT), Klausas Young (DJ4AX) ir Klausas 9 (DF9XV).
antenu ukis.jpg
Turbūt kiekvienas turime susidaręs savo vokiečių įvaizdį. Bent jau aš turėjau. Ir toks sutikimas į scenarijų neįsipaišė. Tik nerealus plunksnos meistras galėtų perteikti tai, kaip jaučiausi, todėl nepretenduoju, jog būsiu iki galo suprastas.
Paaikčioję prie Quad‘ų bokštų, iš kart sėdam prie pietų stalo, kur palaimingas čepsėjimas kyla virš mandagių ir malonių frazių. Atmosfera – fantastiška, jausmas toks, kad ne mums reikia dėkavoti, kad mums leidžia pažaisti, o mums sako ačiū, kad atvažiavom. Supranti, kad mūsų viena kalba, viena banga ir vieninga aura. VISŲ. Žinoma, savo ruožtu įteikiame ir dovanėlę Klausui DJ4PT – A3 formato Klauso QSL kortelės pavyzdį iš molio, kuris bematant randa savo vietą ant sienos.
dovanos is LY_2.jpg
Po pietų šeiminikams atiduodame ir kitas atsivežtas dovanėles, t.y. lietuviško midaus, Kauno „Stumbro“ produkcijos, „Gedimino“ skaidraus gėrimo, škotiško viskio... Iš akių matėsi, jog persistengėm, o fantastiškai subtilus Klauso DJ4PT humoras tik patvirtino fraze „sprendžinat iš atvežto alkoholio kiekio, jūs galvojat kad mes alkoholikai...“ – buvo nepaprastai linksma visiems. O tas padovanotas daugialaipsnis skystis liko nepradarytas visą viešnagės laiką. Pietų metu gauname informacijos, jog šeštadienio rytą mus aplankys vietinio laikraščio fotografas ir Versmold‘o vicemeras. Oi... Mes ne žvaigždės ir prie tokio dėmesio tikrai nepratę. Keista, bet bus matyt, kaip čia bus rytoj.

Netrukus po pietų prasideda masinis tautų kraustymasis. Visas mano shack‘as pamažu iš balto vidurinės (ar vidutinės?) klasės automobilio persikelia į atlaisvintą kambarį. Nu ir daiktų... Net pačiam keista atrodo, kad tokiam paprastam reikalui, kaip M2 darbui, reikia tiek visko tiek daug. Bepročiai. Žinoma, šiuo atveju dvigubas filtrų komplektas čia daro savo ir du 2x6 komutatoriai daro savo, tačiau šį kartą jų kiekis toks. Mūsų su Gedu klausimas – susijungti radijas ir viską prie jų, o Džinas prakaituoja po stalais, jungdamas pusantro milijono kabeliukų ir bandydamas susigaudyti, ką jungia. Nuimu laiką, kada baigiam fizinį kontaktų jungimą – 1 valanda ir 10 minučių. „Not so bad“. Bet dar laukia tinklas, testas eteryje, įrašai ir visi kiti ne tokie įdomūs dalykai. Tačiau prieš tai – vakarienė, kur mus visus, neleidę ištestuoti aparatų, nes „artinasi perkūnija“, susodina į auto ir nusiveža į vietinį Hesselteich restoraną. Vėl fantastiškas maistas, puikūs bei garsėjantys pokalbiai, tamsus alus ir nereali atmosfera.
bandau sleptis.jpg

Grįžtame dar šviesoje :-) Klausas 9 su XYL išvažiuoja namo (gyvena gretimame kaime, kurio pavadinimo ir iki šiol negaliu ištarti „Bad Oeynhausen“), Klausas Old liepia mums baigti tvarkytis shack‘ą ir leidžia pasijungti kabelius. Aš prakaituoju prie savo kompo, MK2R’o, Gedas prisako Džinui paleisti ir sutvarkyti iki galo jo radiją, o Šarūnas jau taikosi atsisėsti prie maiko ir šūktelti CQ, kas jam normaliai pavyksta. Aš tuo tarpu nueinu pabendrauti su Klausu Young DJ4AX, kuris man duoda į rankas praėjimo prognozes, padarytas jo paties, naudojantis kažkokia super vietine programa (ui kaip nelabai pamenu..., Gediminai, primink). 10 metrų, jeigu nebus E-sporadic – bus pšššššššš, 15 metrų – beveik pšššššš, yra tikimybės padaryti ZS, PY... 20, 40 – viskas normaliai. Akivaizdu, kad japonų laikai šiek tiek kitokie, su amerikonais turėtų būti atskira kalba ir praktiškai visą kontesto laiką iki ryto turėtume ant 20 metrų juos daryti... pasiimu lapus ir grįžtu į shack‘ą pažiūrėti kaip Šarūnui sekasi: o sekasi neblogai, pasisukęs mocę iki 200 watų, jis štampuoja japonus ant 20 metrų be problemų. Ne pile up‘as, bet ramiai ir užtikrintai... Pasiūlau jam įsijungti Dxlog‘ą, kad ranka nepavargtų, tą ir padarom. Palieku Juos su Džinu dar 5 minutėms, kaip pasigirsta nervingas Džino riksmas „kompas, Mindi ateik, čia kažkas nigirai“. Kažką primena?????? Man tai ne... Nu akurat. Maniškis kompas praktiškai numiręs... Rodo kažkokį vaizdialį įsiminęs, o Šarūnas toliau sau veda logą ranka... Gerai, kad penktadienio vakaras. Gerai, kad jeigu ką, turiu atsarginį, tą kur 6-tą vietą 2014 metais užėmė :oops: :oops: :oops:

To be continued...

Jo vardas Dellas, jis prie ham radio pratinasi daugiau kaip metai ir iki šiol nebuvo parodęs nė menkiausio tokio kaprizo. Ir vieninteliam nemiegančiam Klausui (Young) pasidaro įdomu, kodėl čia pas mus toks sukrutimas ir jis ateina pasižiūrėt. O Šarūnas tuo tarpu jau štampuoja jankius, pasisukęs anteną. Perkrovimas, užkrovimas, laginimas, perkrovimas, užkrovimas, laginimas. Aišku, jog Dello procesorius užsisiurbia iki 100 proc. Nepasakosiu visokių pypt, miau, gal tai, o gal anai... Po gero pusvalandžio ar valandos tapo aišku, jog stabdis įsijungia derinyje – tinklo kabelis įkištas (sujungta su Gedo kompu) ir paleistas Dxlog‘as. Pabandžius keletą kartų tik su Wintestu nieko panašaus neįvyko. Nutarta nejungt Dxlogo ir viskas bus gerai. Gal. Laikas jau vėlus (0100 vietos laiku), alumi su Klausu Youngu nuplauname šaltą prakaitą, dar pagvildename keletą gyvenimiškų temų ir nutariame, jog laikas eit pogulio, nes ryte pusryčiai anksti – pusę devynių.

Telefono žadintuvas pakelia per anksti: trūksta tų paskutinių minučių, nors tu ką. Tačiau apačioje girdimi garsai leidžia suprasti, jog pusryčių ruošos veiksmas jau prasidėjęs. O taaaaaiiiiiiiiip. Karališki pusryčiai, jų tiek, kad būtų užtekę visiems, kas susirenka klubo susirinkimuose ketvirtadienį. Vos nepamirštame Šarūno, kuris pučia į akį savo automobilyje-miegamuke už 60 metrų, todėl nieko neužuodžia ir nieko negirdi. Gedas pasipuošęs, aš taip pat išsitraukiu savo išeiginius mėlynus WRTC marškinėlius: juk susitiksime su Versmoldo vicemeru. Per pusryčius pasipasakojame apie Dello nuotykius, pasidaliname ką Šarūnas gero ištestavo darbuodamasis vakare. Klausas Old įspėja, jog vicemerui bus toks pirmasis oficialus priėmimas anglų kalba :shock: Klausas 9 atveža ir padovanoja po vietinės gamybos alaus butelaitį ir parodo maišelį, jeigu norėsim jo paraugauti, o ne tik parsivežti į LY. Įtampos jokios, nervų jokių, gal tik jau nesinori su niekuo susitikinėti, o sėst prie radijų ir pasukiot rankenėlių.

Kaip ir sutarta, sulaukiame svečių šiek tiek prieš dešimtą valandą. Atvažiuoja jaunas stotingas kostiumuotas bičas. Nu jo, galvoju, būčiau žinojęs ir aš į mašiną šliūbinį kostiumaitį būčiau įsimetęs. Kaip mes čia dabar atrodysim – vienas su oficialia darbine uniforma, o kiti – su kontestine uniforma – nefengšui. Bet nieko. Kolega (vardas iš J raidės, bet nepamenu, tegul būna Jurgen :) ) pasako gražią kalbą, po kurios supranti (aš vėl kartojuosi?), jog mūsų vizitas pas DJ4PT – tai ne linksmų vyrukų, susirinkusių išgert North Rhine – Westphalia regiono alaus, o renginys, kurio laukta ir kuriam ruoštasi, jog kažkas netgi labiau už mus jaudinasi ir serga, kad mums šį treniruotė pavyktų ir mūsų įgyta patirtis padėtų siekti išsikeltų tikslų. Nerealu, kaip tai užvedė. Gavome po Versmold‘o ženklelį į atlapus, atvažiavęs fotografas jau pleškino įvairiais rakursais. Po oficialios kalbos ir Jurgenas (o gal Johansenas?) atsipalaidavo, mes pasakojom apie save, šiek tiek apie LY, jis apie Versmoldą. Draugiškai, paprastais žodžiais. Prie pokalbių prisijungė ir fotografas, kuris paprašė papozuoti ir prie radijų, padarėm nedidelę įmitaciją, kad jau dirbame varžybose. Po pokalbio su fotografu, paaiškėjo, kad jam taip patinka, ką mes čia veikiam, jog ir jis planuoja laikytis licenciją ir gauti šaukinį. Nu super. Po valandžiukės atsibučiuojam su Fotografu, Jurgenu, sakydami, jog turim jau nedaug laiko (iš tikro, jo labai nedaug likę...) ir mes turim atsitraukti ir sėst prie aparatų atlikti paskutinisu derinimus ir t.t. Bet Vicemeras dar neišvažiuoja ;) Šiek tiek linksminomės stebėdami kaip Klausai jį kankina pasakodami apie hamradio, rodydami QSL korteles – aiškiai matėsi, jog Jurgenui informacijos apie hamradio šiandien „too much“, bet grįžkim į shack‘ą...

„PYPT PYPT MIAU MIAU, kas čia lindo prie kompo ir radijos jotklmnoprsšt“ – pasigirdo man iš dešinės. „Nu, sakau, - Džinas tvarkė audio setupą“. Necituosiu daugiau :-D Du vyrai galėtų iš anksto apsitarti, kas norėtų, kad būtų kaip padaryta :lol: Bet kadangi laiko dar yra, Gediminas spėja susitvarkyti įrašus, lygius, spėjam su Gediminu ir Klausu Youngu pasitarti kryptis, kaip reiktų startuoti (buvo stipriai keista, jog gavau patarimą, jog ant 20 startuoti žiūrint ne į jankius, o į rytus). 0200 pm vietos laiku ateina laaabai greitai. „Išsitraukiame šaukinį DP4T” ir ... startas.

Klausas 9 fotkina (iš viršaus, šono, kito šono, apačios :D ), aš kaip ir USA, kaip ir Amaliuose (gal mano karma tokia???), kaip ir per treniruotę per RDXC, startuoju ant 20, Gediminas turi užduotį monitorinti 15, 10 ir 40. Kadangi antenos sukiojimas man po kaire, tai be QSO darymo priiminėjau komandas, kur sukioti anteną. Tempas ne per didžiausias, tačiau normalus: ir 4 qso/min ir po porą, po pirmųjų 100 kontaktų 100 QSO reitas rodė 152, o 10 QSO reitas svyravo nuo 100 iki 260 – įvairiai. Rankos nedreba, kojos irgi nevirpa, setupas, panašu, važiuoja sėkmingai. Liuks! Porą kartų pasukus anteną link jankių vis laukia nusivylimas: nu neatsako jie. O Gediminas vis aktyviai man signalizuoja, jog sukčiau atgal link rytų. Žiauriai keista LY’us ant 20 girdėti garsiai ir sukti anteną kaip į japonus :D. Pietinė Europa tik šiek tiek kitaip nei iš namų, bet priprasti galima, tačiau išsibarstymas Europos pagal azimutą – didesnis ir ne toks patogus. Jaučiasi, jog signalai kitokie ir QSO su PA, ON, jei iš namų ant 20 no problem, tai iš čia – tiū tiū... Tas atsispindi ir šalių statistikoje, kurią, tikiuosi, Gediminas pridės po šio blogo publikavimo. Viena valanda, antra, trečia, ketvirta... Gediminas šokinėja per bandus, o aš vis dar srebiu 20 metrų ir laukiu, kol man kas nors duos šviežienos, nes jau vietiniai nusibodę. Vos ne mintinai žinau, kur stovi HQ stotys, CQ atsakinėja vangokokai – DP4T šaukinys nei specialus nei ką, paprastas vokietukas nelabai kam įdomus, kaip ir koks LY‘kas :o Žodžiu, "skuka", 20 man nusibosta, tačiau pasiūlymų pasikeisti nesulaukiu. Ir taip iki vakaro, vakare vienas kitas amerikonas pasigirsta, tačiau tai nėra taip, kaip įsivaizdavau, juo labiau SSB. Pagrindinė jankių masė, kada pradėjo atsakinėti, buvo nuo 23 UTC. Keista, įdomu, bet faktas. Visą naktį ėjo gražiai, po keletą, po vieną, su pertraukėlėmis, bet ėjo. Vakare laukiu, gal kaimynas iš dešinės man pasiūlys „atidaryti“ 80 metrų. Nu nia.... Atidarė pats... :oops: :oops: :oops: Gal man ant kaktos parašyta „20 metrų operatorius“? Pažiūriu į veidrodį, kai nubėgau iki tuliko – nu nia, nieko neparašyta...

„Ką čia jis man padarė, kad čia sako, jog signalas overloaded“ – kaimynas iš dešinės jau po vidurnakčio piktas, panašu, kad vėl skiedros lekia Džino adresu. Nu nežinau. Man, va, po biški jau amerikonai atsakinėja... Gal lygį reikia susimažinti. Naktis duoda savo ir tampu abejingas kitų kančioms :roll: :roll: Šarūno paprašau, kad pažadintų ką tik nuėjusio pailsėti Džino ir jie su Gediminu, šiek tiek pasikoliodami, šiek tiek pasišypsodami bando kartu suprasti FTDX3000 procesoriaus, ekvalaizerių bei kompo garso kortų subtilybes. Koks pusvalandukas gero 40 metrų praėjimo iškrinta, na, bet čia juk tik treniruotė. Svarbu, kad po to pusės valandos vėl varom, karts nuo karto pasigirstant dar „miau miau“, tačiau kadangi pas mane ausinės gerai izoliuoja nuo išorės, nelabai ir girdžiu. Bet Merfis po vieną nevaikšto... Jaučiu daugelis pamena dainelę „kai mieste nemiega niekas, atkeliauja dėdė Miegas“ Nu ir davė man spalvotą ir bespalvį. Jau kai dėjo paryčiais tai iš peties. Seniai pamenu, kad taip būtų. Vaizdelis toks pat, kaip prieš 3 metus, tik dabar man į šoną tranko ne K4BAI, o LY9A. Tokia gėda, jog negaliu sukovoti... :oops: :oops: :oops: Jaučiuosi kaip katinas pridirbęs kambario viduryje. Nubėgu iki vonios, pabandau pakišti galvą po kranu, bet, atrodo, kad ir ten nusnaudžiu posmą.. Vistik vairavimas, bendravimas, miego trūkumas paskutinėmis naktimis atsiliepia ir aišku, kad prieš kontestą reikia rasti valios nueiti miegoti anksti. Vargais negalais, jau prašvitus, nustumiu tą šydą, bet pora valandų šalia Gedimino sėdėjo koks pusė operatoriaus. Gal net ne pusė operatoriaus, o kominis operatorius.

Rytas. Valio. Atrodo viskas geriau, bet aišku, jog mano prieš kontestą Klausui Old įvardinto tikslo tikrai nebepasieksim. Aš sakiau, jog 3000 QSO, Gediminas buvo kuklenis su 2500, o Klausas, manau, mintyse sukiojo pirštą prie smilkinio, išgirdęs tokias prognozes :D. Rytas tai rytas, bet aš vistiek vis dar ant 20 metrų. Tiesa, naktį buvo progos nušokti ant 80, tačiau nieko įspūdingo nesuperforminau, nebuvau „naujiena“, pile up‘o neapturėjau. Dar buvau įkritęs į 40 kažkuriuo metu, bet labai trumpam, kad man net klaidingai susidarė įspūdis, jog jankiai eina labai tyliai. Taigi sakau su viltimi: „Gedai, gal tu nori ant 20?”. “Dirbk dirbk”, - pasako mano kaimynas ir suprantu, kad visą konkursą 20 metrų yra mano favorite bandas. Karma. Amaliai. Nepabėgsiu. Nu ir gerai. Nu ir apdirbsiu. Ir padarysiu virš 1000 QSO vien čia. Taip ir buvo. Sekmadienio diena praeina be nuotykių. Tempas tikrai neįspūdingas, netgi sakyčiau visai vangokokas. Gediminas kontroliuoja 40, 15 ir 10, aš prie 20 pridedu vieną kitą 10 ar 15 metrų QSO paįvairinimui. Nuotaiką finale pataiso Šarūno duotas patarimas eiti CQ SSB. Šukteliu suradęs dažnį ir gaunu vieną, antrą, trečią – jankiai atsakinėja ant 20 metrų: Wondaba! Liuks! O pačiam gale vienas šaukinys įvaro šoką: VX3150. Perklausiu, gal perkaito galva. Nu ne VX3150. Ir zoną perdavė. HI HI.

Finišas! Baigiam su šiek tiek daugiau kaip 2300 kontaktų loge, o mano ausys vis rausta, tik nežinau ar iš gėdos dėl rytinės fazės atsijunginėjimo, ar nuo ausinių. Visi Klausai, Džinas, Šarūnas pasveikina su „good job“, ai, dar finale kažko gaunu rėkti nuo Gedimino, bet gerai, kad mano ausinės gerai izoliuoja aplinkos triukšmą :roll: :roll: :roll: .

Jau nepamenu, ar sėdam prie pietų stalo. Ko gero, taip, o kaip kitaip? ;) Buteliukas alaus atgaivina, todėl, išleidus Gediminą pamiegoti iki vakaro, man kažkaip nebesinori miego ir susirenkame su Džinu visus žaislus į baltajį vidurinės klasės automobilį. Kol tai darome, Klausas 9 (DF9XV) įlipa į tribanderio bokštą ir užfiksuoja, kad vėjas ir varnos nesukiotų, nukabina mums specialiai pakabintus 40, 80, 160 (su pastaruoju nepadarėme nė vieno QSO) dipolius. Po šių operacijų mums pademonstruojamas 1.7 t monstro sukimo procesas (filmukas ir pas mane, kam įdomu, kreipkitės) – įspūdingas greitis, jokio atbulinio smūgio. Gražu. Po to su Gintaru apturime puikią Klauso Old paskaitą apie Quad‘us, išgirstame istoriją, kokį kelia praėjo DJ4PT iki šiandien turimų 3 elementų ant 80 ir 5 elementų ant 40. Kiek eksperimentų buvo daryta su šniūriukais, laikančiosiomis konstrukcijomis, matavimais, elementų skaičiaus įtaka ir taip toliau ir panašiai.

Vakare mūsų vėl laukia jau žinomas Hesselteich miestelio restoranas su fantastiška vakariene, tamsiu alumi ir nepaprastai jaukia atmosfera. Po vakarienės jau nepamenu nieko, tik norą surasti pagalvę.
Pirmadienio rytas mus sutinka su sočiais pusryčiais, kepuraitėmis ant virtų kiaušinių bei šiokiu tokiu liūdesiu, jog reiks palikti svetingus Klauso ir Helgos namus. Prisikemšame pilvus, atsisveikiname kaip minimum po 3 kartus su kiekvienu ir pasileidžiame kas sau: Gedimino su Regina atostogos tik prasideda, jų dar laukia Olandija, Lenkija, Šarūno – 1000 km, keltas per Lamanšą, o mudviejų su Džinu – greitkelis iki Poznanės, nakvynė ir ilgos 6 valandos nuo Varšuvos.

O kokius pyragus gamino Helga ir Brigitte – nerealiai.

Ačiū visiems LY‘kams už kontaktus su DP4T, o ypač tiems, kurie paprašyti padarė QSY į kitus bandus
Ačiū Gintarui – Džinui, kad nedavė man grąžos, kai biškį ant jo rėkiau (juokauju), o jei rimtai, tai už tas „kėdžiavalandes“, kurias jis praleidžia tvarkydamas mūsų setupą.
Atskirai ačiū jaunimui, kurie mūsų ieškojo, ne visada rado, bet laukė QSO su DP4T.
Ačiū broliukui Šarūnui LY4Y/M0UNN, kuris nepatingėjo, atvažiavo ir praleido su mumis tą puikų savaitgalį.
Ačiū Gediminui už tai, kad priima teisingus sprendimus, nukreipia ten, kur reikia ir moko, moko, moko.
Ačiū Reginai, mūsų ekspedicijos vienintelei XYL, kuri puikus pavyzdys, ką reiškia turėti radijo sportą suprantančią žmoną :)
Ačiū sakau ir savo šeimynai, kuri leido „pasivogti“ atostogų dalį šiai ekspedicijai.
Na, ir žinoma, AČIŪ DJ4PT, jo XYL Helgai už nerealų priėmimą, taip pat jau ir mūsų draugams DJ4AX, DF9XV ir jo XYL Brigitte.
Foto sudėsiu vėliau. Hi.
Deja, nesuradau kaip įdėti foto, tada jos bus klube :-) Per ateinantį susirinkimą.

73! Mindaugas LY4L, DP4T
Paskutinį kartą redagavo LY4L 2017-09-03 17:26:59, redaguota 6 kartus.

ly2j

Standartinė ly2j » 2017-07-25 01:09:18

Reikia!!!!!

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2017-08-01 23:13:44

Iš Prano pastabos supratau, jog blogai padariau pasirinkęs pirmos pasakojimo dalies editinimą, papildymas ją antraja dalimi. Taip ir nesimatė, jog įstoriją papildžiau.

Taigi, jeigu netyčia perskaitėt pirmą dalį ir laukėt bet nematėt antros, ji yra prieš tai buvusiame poste.
73!
LY4L Mindaugas

ly2j

Standartinė ly2j » 2017-08-02 17:03:47

Perskaičiau. Skaityt tavo įspūdžius tas pats, kaip sėdėt pileupe. Norisi, kad nesibaigtų. Ar tik klaidos nepadarei jaunystėje rinkdamasis profesiją? :-)
Labai labai ačiū už pasakojimą. Susigirdėsim per EUHFC. 84 nėra retas daugiklis, bet turėtų skambėti įtikinamai. Pasitikrinau programą,signalą. Viskas veikia. Linkiu stiprių signalų ant 10m ir silpnų QRN-ų ant 80m.
LY2J

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2018-01-12 18:04:38

Sveiki,

o štai ir IARU HF kontesto rezultatai:
http://www.arrl.org/files/file/ContestR ... -V1_04.pdf

Sveikinimai KTU RC nariams, patekusiems į TOP 10:
Albertas LY5R 3 vieta CW LP!
Rimas LY6A 7 vieta CW HP UNLIMITED
Algis LY3B 10 vieta CW HP UNLIMITED

Šiais, 2018 metais IARU HF bus ne tik IARU HF, bet ir WRTC, kas šį renginį padaro dar patrauklesniu.
73!
LY4L Mindaugas

Atsakyti