Puslapis 11

Antenos triukšmas

Parašytas: 2020-04-26 22:03:16
ly2j
"konferencijose" perskaičiau tokį postą:https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox ... wrtBPKrCpq
ir labai įdomu pasidarė, ar tikrai antenos pačios gali generuoti kažkokius tai triukšmus? Kokie tai triukšmai, jų lygiai ir kaip jie atsiranda? Man, nemokytam žmogui, visada atrodė, kad antena tik perduoda į imtuvą pačius įvairiausius signalus kuriuos mes galime vadinti ir triukšmais. Bet kad pati, be jokio prie jos prijungto generatoriaus sukurtu signalus? Gal kas gali paaiškinti ūkiškai, be subtilių teorijos citavimų?
2j

Re: Antenos triukšmas

Parašytas: 2020-04-27 09:27:07
LY4Z
Čia tiesiog nežinoma kas yra "Low Noise Yagi". Bet čia DArius gal geriau pakomentuos, buvo RC surenges paskaita apie jas.
Beje, Pranai davėte nuoroda į laišką savo pašto dėžutėje, kurio matyti niekas be jūsų negali, tai geriau imeskite tekstą, o ne nuorodą.

Re: Antenos triukšmas

Parašytas: 2020-05-06 11:27:06
LY3DA
"Low noise Yagi" vadinamos antenos, kurios turi ypatingai mažus šoninius ir atbulinius lapelius. Tokios antenos turi gerą S/N santykį, priiminėdamos daug triukšmų turinčioje vietovėje. Dažniausiai naudojamos UTB, DX ir EME ryšiams.
Jei bus įdomu apie low noise Yagi, galėsiu kažkurį vakarą padaryti internetinę paskaitėlę tiems, kas nebuvote LRSF susirinkime ir negirdėjote.