Laikas priminti

Atsakyti
LYR346
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 2017-03-03 19:42:10

Laikas priminti

Standartinė LYR346 » 2020-12-13 13:02:33

Čia tiems kas praleidinėjo Kaliksto paskaitas. O tie kurie praleidinėjo Petrauskienės anglų kalbos paskaitas gali ir neskaityti toliau..
Sunku skaityti rimtų dėžių bėdavojimus apie savo antenų "neefektyvumą" arba "didelį antenos SWR'ą".
Įspėju - REzonansinės ANtenos SWR'as artėja į begalybe..nes joje banga Stoooovi . SWR'as yra grynai maitinimo linijos (kabelio)
problema. Na dar tranzistorių (tfu) problema. Jei perdavimo linija BE nuostolių, tai Visa energija vistiek išlekia į erdvę nežiūrint į SWR..
Antena tai tiesiog "interfeisas" ar "eksaiteris" energijos kelyje į erdvę. Tikroje antena prasideda liambda/2pi atstumu nuo "antenos"
Pradžiai Harold A. Wheeler’s Antenna Design Legacy p.p. 8-10 https://www.ieee.li/pdf/viewgraphs/whee ... legacy.pdf
Publikai turėtų kilti klausimų..

LY3DA
Moderator
Pranešimai: 328
Užsiregistravo: 2017-03-13 13:38:05

Re: Laikas priminti

Standartinė LY3DA » 2020-12-17 13:11:47

LYR346 rašė:
2020-12-13 13:02:33
Įspėju - REzonansinės ANtenos SWR'as artėja į begalybe..nes joje banga Stoooovi . SWR'as yra grynai maitinimo linijos (kabelio)
problema.
Ne ANTENOS, bet ANTENOJE. Ir tai yra didelis skirtumas. Kadangi pusės bangos antenoje yra nuoseklus rezonansas, joje turime didžiausią SROVĘ. O įėjimo varža = įtampa/srovė :) Šitoje vietoje ir sustojame. Visa, kas toliau link siųstuvo - antenos spinduliavimui ir priėmimo efektyvumui (indukuotų evj perdavimuiį RX) tik kenkia.

Kabelis turi nuostolius, kurie dar labiau auga, kai jame yra blogas SWR. O blogas SWR yra rezultatas nesuderintos antenos varžos (dažniausiai - didelio jos reaktyvumo). Eksperimentuodamas su 160m loopu, galiu jį perjunginėti skirtingiems dažniams. Rezultatas juntamas iš klausos pagal eterio triukšmo pokyčius. Tai rodo, kad keičiasi antenos suderinimo su kabeliu efektyvumas.

Nereiktų garbinti SWR kaip siekiamo parametro, bet nereiktų ir jo nuvertinti. Suderinta antena ne tik leidžia lengviau prisišaukti, bet ir girdisi su ja geriau. Visokie BOG, LOG, dipoliai ant žemės nei velnio negirdi dėl dviejų priežasčių: jie turi didžiulius nuostolius žemėje, o taip pat jie visiškai nesuderinti su kabeliu ir imtuvu. Tiesiog jie eliminuoja QRMus, kurie į pagrindinę anteną patenka iš aplinkinių namų. Bet čia atskira tema apie priėmimo antenas.

Reziume - antenos SWR yra jos derinimo su kabeliu parametras ir jis turi būti visomis išgalėmis minimizuojamas. Visa kita - filosofija :)

Atsakyti