Trikdžiai

LY2KA
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2020-01-20 19:44:25

Trikdžiai

Standartinė LY2KA » 2020-11-21 14:53:25

Sveiki,
rašau ir į čia, kad daugiau kas perskaitytų. Šiandien per LZ-DX rimtai nedirbsiu, tai mėginsiu ir aš ant kabelių kabinti feritukus, kad pašalinti kai kuriuos technikos trikdžius. Ant 10, 15 ir 20m, kur kryptinis tribanderis viskas tvarkoj, nesvarbu ar LP, ar HP, o ant 40 ir 80 kur dipoliai, ypač ant 40m, kur net rinkės iš kabelio viršuje nesuvyniojau, net ir su LP atsijunginėja internetas ir tąsomas PTT laikas(pvz. nuspaudus enter, PTT suveikia laiku, o CW signalas pradeda eiti tik poros sekundžių, o po perduoto teksto PTT atsijungia po uždelsimo). Gal kas patartų, kur tuos feritus kabinti pirmiausiai: a) interneto kabelis nuo maršrutizatoriaus iki kompiuterio, b) cat kabelis nuo kompiuterio iki transiverio, c) PTT ir CW kabelis nuo kompiuterio iki transiverio, d) klaviatūros kabelis, e) pelės kabelis, f) antenų kabeliai, g) aparatūros maitinimo kabeliai. Aklai feritus segioti nenorėčiau, reikėtų kažkokio eiliškumo stebint padėtį padeda-nepadeda. Internetas laidinis TELIA, darbas CW. Gal kas galėtų patarti konkrečiau?

73, Vytautas LY2KA

Dainius
Pranešimai: 333
Užsiregistravo: 2017-04-13 23:06:10

Re: Trikdžiai

Standartinė Dainius » 2020-11-21 22:41:22

Sveiki,
Pirmiausia dėl trikdžių reikėtų pažiūrėti ar visi pritaisai šekoje tinkamai įžeminti, ar metaliniai korpusai sujungti į bendrą įžeminimo tašką. Taip pat ir kompiuteriai ir bet kas kitas, kas turi nors kokį ryšį su radio reikalais.
Taip pat vienas iš pigesnių ir paprastesnių dalykų, ką galima išbandyt, pakeisti tinklo kabeliukus į tokius, kurie turi ekraną.
Nukrypimas į šoną: Dažnas naudoja UTP (Unshuelded Twisted Pair), bet verčiau būtų naudot STP (Shielded Twisted Pair) arba FTP. Daugelis žmonių visus interneto kabeliukus vadina UTP kabeliu, nežinodami net tikslios šio trumpinio reikšmės reikšmės, tiesiog iš įpratimo :) ir elektronikos parduotuvėje paprašęs STP kabelio, dažnai liksi nesupratas.
Paprastai tariant, ekranuoti interneto kabeliukai būna su metaliuku kaustytom jungtelėm.
Pvz:
https://www.lemona.lt/kabelis-utp-cat5e ... -0-5m.html - neekranuotas
https://www.lemona.lt/kabelis-ftp-cat5e ... -0-5m.html - ekranuotas

Tuomet dar vienas patarimas. Pamatuoti antenų SWR. Jei SWR didokas, galbūt reiktų jas paderinti ir tokiu būdu sumažinti nepageidaujamo RF triukšmo šekos viduje.

Buvo, kad pas mane radija pametinėjo kompą (ir atvirkščiai), tai feritai ant USB CAT kabelio galų išsprendė problemą. Taip pat reikia nepamiršt, kad ir USB kabeliai būna pigiausi su prastu (arba be) ekranavimu. Tad visus tokius kabeliukus, geriausia sužiūrėt kad irgi būtų su šarvu.

O jei atsakant į klausimą apie feritukų eiliškumą, manyčiau pirmiausia: CAT kabelis, interneto kabelis nuo TELIA iki maršrutizatoriaus, kabelis tarp maršrutizatoriaus ir kompo, PTT ir CW kabelis, aparatūros maitinimo kabeliai.
Feritukus reikia dėti kabelio galuose.

Bet gal kiti turėję daugiau bėdu su nepageidaujama interferencija mane pataisys ar papildys..
73! LY5YY

Atsakyti