Bridge Too Far arba nusikalstamas nemokšiškumas

Klubo ir radijo sporto istorija. Įvykiai, prisiminimai.
Atsakyti
LYR346
Pranešimai: 230
Užsiregistravo: 2017-03-03 19:42:10

Bridge Too Far arba nusikalstamas nemokšiškumas

Standartinė LYR346 » 2018-09-22 17:27:39

Nelinksma istorija iškelta viešumon https://www.americanradiohistory.com/Ar ... 004-07.pdf p.p.23
Esmė - 1944 m rugsėjo mėnesį Montgomery sumanė vienu smūgiu baigti karą Europoje apsupant žymias wehrmachto pajėgas Nyderlanduose. Operacijai talkino amerikiečių tankų pajėgos.Masinis oro desantas turėjo užimti strateginius tiltus, vedančius į Reichą,
o amerikiečių tankai užtikrinti operacijos sėkmę.
Viskas kaip ir pavyko, išskyrus vieną - Arnhemo tiltą. Tiltą turėjo užimti lenkų oro desantininkų pulkas, o paramą suteikti tolimoji artilerija.
Gal tai būtų ir pavykę jei lenkų desantininkai būtų aprūpinti rimtesnėmis ryšio priemonėmis nei šios: https://www.pa3esy.nl/military/gb/army/ ... et-gb.html ir dar su 3 m ilgio Whip antena..be radialų ir dar ant 2 MHz ..
Žodžiu didžioji dalis pulko žuvo, neatlikusi užduoties..
Straipsnyje įrodyta, kad tokiomis sąlygomis ryšys buvo neįmanomas..
Su panašiomis problemomis susidūrė ir amerikiečių armija dar Normandijos operacijos metu. Problemai spręsti buvo pasitelktas pats H.H.Beverage. Haroldas rekomendavo vertikalias (kompromisines) antenas naudoti tik ant ant judančių objektų, o kitais atvejais naudoti NVIS dipolius (mes juos vadiname Inverted Vee) , bet kuriuo atveju efektyvesnius už vertikalus +10 dB.
Šia informacija buvo pateikta britų kariuomenei. Atsakymas buvo maždaug toks - "čia jankiai mums nenurodinės"..Labai jau britiška.
Na dar sklinda gandai, kad britų kariuomenėje improvizacijos su ryšio technika buvo laikomos nusikalstamonis..
Moralė - antenų niekada nėra per daug.

Atsakyti