Baltic Contest 2019

LY9A

Re: Baltic Contest 2019

Standartinė LY9A » 2019-05-20 23:58:29

Sveiki.

Liuks varžybos. Vienos smagiausių apskritai.
Tik nereikėtų, mano nuomone, kreipti dėmesio į visokius verkšlenančius ir mėginančius įtikinti, jog varžybų nuostatai turi būti pakeisti atsižvelgiant į kiekvieno jų norą. Kiek mano atmintis siekia, nei vienas kontestas netapo smagesnis, nusisekęs nuėjus paskui tokius verkšlentojus....
Pvz. UN DX apskritai jau bankrutavo, šiemet jis jau neįvyko (publika dirbo tik iš inercijos ir nežinojimo), HM King of Spain išsigimė taip, jog dabar lyderiai daro tiek QSO dirbdami su visu pasauliu, kiek anksčiau darydavo dirbant tik su Ispanija, TAC....

Liuks tempas. Pvz. mano prasčiausia valanda su 26 QSO yra geresnė nei prasčiausia LY7Z per CQ WW DX CW 2018, dirbant didele galia, didelėm antenom, naudojant dvi radijas, žiopsant į klasterinį ekraną ir tepadarant 23 QSO nuo 07z iki 08z antrą kontesto parą....

Aišku, aktyvumas galėtų būti didesnis, adrenalino galėtų būti pumpuojama daugiau, bet čia reikalingos ne trejetos žmonių pastangos, bet mūsų visų pagalba. Apsidairius matyti, jog kone kiekvienas mūsų turim kaimyną, draugą, kuris liko be šventės tik todėl, jog mes nepasivarginom, ar tiesiog pamiršom jam priminti apie šį mūsų renginį. Kiekvienais metais matom, jog kažkuri Europos dalis aiškiai nebuvo tinkamai informuota. Šiemet, pvz, tai Norvegija, Rusija, Ukraina, Danija, D.Britanija...

Tobulėti yra kur. Tikiu, jog jauni žmonės sugebės kitais metais visa tai įvertint ir sugebės BC kilsterėt dar aukščiau.

O šiemet mano kuklus rezultatas toks:

LY9A LP Mix
By band - By mode
QSOs (with dupes) - By time

| Hr | 80 | 80 | Total |
| | CW | SSB | |
---------------------------------------
| 21 | 102 | 6 | 108 |
| 22 | 38 | 58 | 96 |
| 23 | 28 | 23 | 51 |
| 00 | 16 | 14 | 30 |
| 01 | 20 | 6 | 26 |
---------------------------------------
| | 204 | 107 | 311 |

TOTAL SCORE : 315

Visiems ačiū už ryšius. Organizatoriams už puikų kontestą.

73! LY9A

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator

Standartinė LY4L » 2019-05-21 00:11:02

Smagu skaityti tiek atsiliepimų ir matyti tiek nuomonių.

Visumoje aiškiai renginys pavyko, nors gal, nepaisant įdėtų pastangų dalyvių nepadaugėjo. Žinoma, dar liko neišnaudotų rezervų, ir šiemet nebuvo masinio el laiškų siuntimo užsieniečiams, nebuvo informacijos forum.qrz.ru ar keletoje kitų potencialiai naudingų vietų.

Ačiū visiems LY, kurie nepaisant QRN, asmeninio užimtumo, ar net "nuostatų netobulumo" prisijungė prie šios 80 m šventės. Žinoma, pasigedau kai kurių čia vietinių aktyvių klubo narių, LY4Z, LY1FK, LY5Z, LY5AX, LY5BT, LY5Y, M0UNN. Prie didelio noro nėr blogo oro. Ir užjaučiu tuos, kurie turėjo didelį norą, tačiau aplinkybės buvo nepalankios :-D

Galbūt šiek tiek pasikartosiu, tačiau lengviausiai kalbėti tiems, kurie įpratę dirbti tik liežuviu (nu jie geri SSBistai :-)) ir apeliuoti į varžybų nuostatus, laiką, turų trūkumą ar kt. ir ieškoti priežasčių, kodėl nedalyvauti varžybose. Kolegoms, kurie ieško sliekučių ant asfalto, norėčiau pasiūlyti pažiūrėti paprasčiau, jog tai ne arklių lenktynės, ne maratonas, ne Lietuvos čempionatas. Gal reiktų į BC pačiūrėti kaip į QSO PARTY? Tiems, kurie nuolat skundžiasi mažu tempu pabaigoje ir nuolatos siūlo įvesti turų sistemą užduočiau klausimą, ar CQ WWDX 160 SSB konteste dalyvavote visas tris fazes ir "Contest Committee" prašėte įvesti turų sistemą? Jaučiu, kad ne. O kodėl? Juk ten tempo paskutinį vakarą irgi nerasta :-) Estai, nepaisant keleto kolegų, vėl pasišiukšlino... deja... O gal reiktų persvarstyti, ar neperkelti Estijos iš Baltijso šalių pogrupio į paprastus europiečius? :-) Juokauju! Tačiau kitais metais tikrai LABAI pagalvosiu, ar spausti radijos TURN ON mygtuką prieš ES OPEN, ar pailginti Velykų laukimo džiaugsmą su šeima, nes estukų konteste nei tempo normalaus, nei kaifo.... Geriau jau LY TB maratonas :-)
Bet buvo didelis draivas girdėti LY5OO, LY4TD, LY5NJ, LY5BA, LY59A, LY5XX (netgi CW šaukiant CQ!!!), LY5YY. Vat pavyzdys bambekliams.
Gerai, baigiu pamokslą.

Man irgi pavyko sudalyvauti šiame tikrai jaukiame konteste, kuriame reikia prisiminti, kad yra tokia vernerio rankenėlė, kur galima pasukioti ir paieškoti korespondentų, nemaigant pelyte ant bandmapo :-)
Turėjau planų sudirbti dviem radijomis su praklausymo antena, tačiau nutariau tas porą laisvų valandų prieš varžybas praleisti poilsiui po atostogų, todėl BC buvo pilna klasika: 100 W ir dipolis. Nu ir dar QRN'ai, kilnojantys visą bandą (pradžiui galvojau, kad Vytas OU linksminasi anksčiau laiko)
Kadangi Gediminas užsirezervavo 3510 kHz, prieš kontestą mandagiai pasislinkau truputį aukščiau, kur išbuvau aiškiai per ilgai: net 1 h ir 4 minutes. Mintis buvo tokia atsarginė, kad tie, kurie ištvermingai šaukia CQ, juos surasiu ir vėliau, o tie, kurie po maždaug 45 min. CQ šaukimo nukritus tempui paiešką pradės nuo Gedimino ir antras būsiu aš :-) Jaučiu, kad taktika nelabai pasiteisino, nes po pirmos valandos teturėjau 120 QSO, nors pradžia buvo linksma, per pirmas 15 minučių loge buvo 44 QSO... paskui jau rutina :-) SSB CQ: kažkas mane surado, kažką aš pasikviečiau prasukdamas... Maždaug trečią kontesto valandą QRNai pradėjo rimti, triukšmai sumažėjo, tapo daug komfortiškiau darbuotis, o mintyse kirbėjo vienintelis klausimas: kur tas kolega, kur rezervavosi 3510 kHz. Praėjo trys valandos, o ryšio su LY9A nerasta... Mano įtarimus patvirtino ir Arvydas DX, sakydamas, kad niekur tokio korespondento negirdėjo ir abu vieningai nutarėme, jog kažkas atsitiko, jog TURN ON mygtukas nepasispaudžia radijoje... Bet kur tau :-P Po 3 valandų ir 15 minučių CW mane pasikvietė LY9A ir net į SSB persitempė :-) Nu viskas tada atsistojo į savo vietas, beliko rast LY55BC, kas dėl objektyvių priežasčių nepavyko. Dar labiau apsidžiaugiau, kai pasikvietė Markas, išgirdau KP2M, ir jis mane išgirdo, nors numerius perdavinėjo aiškiai didesnius nei įmanoma Baltic Contest'e. Girdėjau tik 1 amerikoną, N2KW, su juo QSO taip pat pavyko. Ir tiek tos laimės.
:-) :-) :-)

Dabar po kontesto, jeigu manęs klaustų, ką reikia pakeisti BC nuostatuose, atsakyčiau vienareikšmiškai NIEKO! Man jis patinka. Savitas, gal šiek tiek senamadiškas, visada turintis rezervų :-) Netgi turintis ką veikti paskutinę, 5-tąją valandą, dirbant MIX'u :-D

Contest : Baltic Contest
Callsign : LY4L
Mode : Mixed
Category : Single operator
Overlay : ---
Band(s) : 80
Class : Low
Grid square : KO14XU
Operating time : 04h 59m

MODE QSO DUP POINTS AVG
------------------------
CW 203 4 208 1.02
SSB 123 0 123 1.00
------------------------
ALL 326 4 331 1.02
========================
FINAL SCORE: 331 Pagaminta Fredos landynėje :-P

O po kontesto dar labiau pradžiugino ir log upload'as lrsf saite. Sorry, Pranai, kad Tau nepavyko, bet manau, jog su Dainium greitai išsiaiškinsite ir LY taurės logą jau bus galima užkrauti iš Liudvinavo :-) Ačiū Dainiau už tai, kad po daug daug visų šnekų ėmei ir padarei. Great job.

Ačiū dar kartą visiems už šventę. Ačiū BC įkurėjams. Ačiū LY5XX už puikią organizaciją, o LY5AA už pastangas :-)
73!
LY4L Mindaugas

LY7Z

Standartinė LY7Z » 2019-05-21 08:18:11

Wow... Mano CQ WW 2018 CW logas įdomus ne tik man :) Džiugu, kad yra daugiau besidominčių. Gražiai paprašykit - audio pasiklausyti irgi duosiu :)
Keista, kad čia yra tokių, kurie BC lygina su CQ WW. Mindė gerai parašė - tai yra QSO PARTY. QSO PARTY, kur elementarus QSO darymas, be jokių daugiklių, strategijos turi suteikti malonumą būnant eteryje. Gal būt daugiklių nebuvimas ir daro BC nepatrauklų daugeliui potencialių korespondentų?
Gal...
Organizatoriai patys savarankiškai be spaudimo ir šantažo ("jei pakeisit taisykles nedirbs tas ar anas") nuspręs ką keisti, o ką palikti. Galų gale jei ir nubyrės keletas principingų "pirdylų", nuo to bus tik geriau, nes čia kaip šachmatuose - "kartais reikia paaukoti karalienę, kad laimėti kovą" - vietoj vieno principingai nebedalyvaujančio ateis 10-20 naujų :)

73 Andrius

Algis

Standartinė Algis » 2019-05-23 12:17:45

LY2NK s.o. Hp.CW -230 q.Apie Baltic Contest-kasmet CW pogrupyje mažėja dalyvių/apie 10 kasmet/.Dalyvių skaičiui galioja senai žinoma taisyklė,kad rezultatas tiesiai proporcingas įdėtam darbui...Organizatoriams vertėtu analizuoti dalyvių pasiskirstymą bei nustatyti kur trūko informacijos ir motyvacijos.Lietuvių aktyvumas CW buvo neblogas.
BC-19 pirmasias 2 val. QRN buvo galingi,atsiprašau,kad teko ne kartą prašyti kartoti Nr.,etc.

Ačiū organizatoriams už pastangas,o dalyviams už ryšius. 73 Algis LY2NK

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2019-05-23 14:21:29

Labai kviečiu prisidėti prie Baltic Contest organizavimo žmones, kurie žino / moka / turi patirties renginių (varžybų) organizavime; gali pamokyti, kur ir kaip ieškoti rėmėjų šiam renginiui ir taip pat yra pasiryžę aukoti savo laisvą šiems darbams atlikti. Nes darbai pasidaro, kai juos kažkas daro, o ne kalba apie jų darymą. :)
73!
LY5XX Karolina

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2019-05-28 12:21:02

Primenu, kad Baltic Contest ataskaitų laukiame iki birželio 9 d.!
Gautas ataskaitas galite rasti www.lrsf.lt :)
73!
LY5XX Karolina

LY9A

Standartinė LY9A » 2019-06-05 23:36:58

LY7Z rašė:
2019-05-21 08:18:11
Wow... Mano CQ WW 2018 CW logas įdomus ne tik man :) Džiugu, kad yra daugiau besidominčių. Gražiai paprašykit - audio pasiklausyti irgi duosiu
Keista, kad čia yra tokių, kurie BC lygina su CQ WW. :)
Oho! Nereikia tiek susireikšminti. Čia tik norėjau parodyti, kad net ir CQ WW būna prastesnių valandų nei prasčiausios BC varžybose.
O šiaip, tai paties logus aš dedu į vieną lentynėlę su kitų žinomų fušerių, kaip RW3QC/R2AA. LY4A, UT5UGR, na dar ir LY5W pvz...
Nėra ko iš jų man mokytis. Vis turėdavau vilčių, kad vienas, ar kitas nuklydėlis gali sugrįžti į doros kelią, bet kuo toliau tuo tvirčiau tenka vadovautis ta žinoma anglų patarle "one time c*****r is always c*****r"

O dėl BC taisyklių, tai tikrai taip - organizatoriai patys nuspręs keisti ką nors, ar ne, organizuoti jas, ar ne, ir panašiai.
Ir esu tikras, jog tolimesnė BC sėkmė bus didesnė, jei jie mažiau kreips dėmesio į visokius marginalų viduriavimus.

73! LY9A

LY7Z

Standartinė LY7Z » 2019-06-06 06:54:16

Dėl BC varžybų pritariu - organizatoriai patys sprędžia.
[...dalis ištrinta dėl su forumo tematika prasilenkiančios leksikos. LY3DA]
O dėl mano logų, tai būtų idealiausia, jei jie gulėtų ten, kur jiems ir priklauso - CQ WW, [...dalis ištrinta dėl su forumo tematika prasilenkiančios leksikos. LY3DA]

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2019-06-09 12:54:00

Sveiki,

Primenu, kad šiandien yra paskutinė diena, kai priimame Baltic Contest 2019 ataskaitas.

Varžybų ataskaitą galite įkelti http://www.lrsf.lt/lt/bc-log-uploader/

Ataskaitos, gautos terminui pasibaigos, bus perklasifikuojamos į CHECKLOG (kontrolei).
73!
LY5XX Karolina

LY5XX

Standartinė LY5XX » 2019-06-25 21:31:15

Kviečiu žiūrėti SP9PBB video iš Baltic Contest 2019 varžybų :)
https://youtu.be/nRhG_ADNzpg
73!
LY5XX Karolina

Atsakyti