2020 CQWW 160m

Atsakyti
ly2k
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2019-01-28 09:46:20

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė ly2k » 2020-01-27 19:31:43

Sveiki,ataskaita trumpai. Sudalyvauta, patiko,pastebėta: gal kam nors ir atrodo kad antena su pavadinimu BOG skamba neprofesionaliai, bet tik jos pagalba mano apgyvendintoje kaimo vietovėje galima priimti kažką. Naudoju 70m ilgio lauko laidą tiesiogiai numestą ant žemės per 3 sodo sklypus. atitinkamai transformatorius. Taip, tik jis gelbėjo, naudojamas invL+K2AV FCP negalėjo pasiūlyti tokios švaros kaip laido galas. Tx režime viskas puiku. Kaip minėjau anksčiai dar kartą bandžiau so2v konfiguraciją tik su radija kuri turi 2rx. Pasidariau quick audio komutaciją ir pirmyn. Bet, nepakanka pasižiūrėti youtube ir patapti profu, reikia daug ir intensyviai treniruotis. Todėl turiu atsipršyti Gedo,LY9A, kaip ir dar keletos kitų dalyvių jog nevpavyko susidoroti su knopkių gausa klaviatūroje ir mano galvoje perjungiant iš kito vfo po qso į cq vfo. Rezultatas paprastas-sėkmingai klykiu ant korespondento dažnio ir klausau ant tx vfo audio. Man nesigirdi keiksmų, o jų tikrai pasitaikė. ☺. Bet esu patenkintas įgauta patirtimi kas tikrai padės daugiau suvokti kas yra so2r. Nėra paprasta.... . Rezultatas koks yra toks bet į klubo sąskaitą: 1116Q, excl. dupes ,71C 16 S/P 532309p.

73,Almantas,ly2k.

Vartotojo avataras
LY4L
Moderator
Pranešimai: 315
Užsiregistravo: 2017-03-02 20:20:26

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY4L » 2020-01-28 00:18:56

Sveiki,

Nežinau, kodėl CQ WW 160 kontestas turi tokią trauką. Atrodo, galima būtų geriau paūbauti su belgais ant visų bandų, tačiau ne... Artėjant paskutiniam sausio savaitgaliui prasideda minčių nustatymas tam tikram savęs kankinimo aktui ant 160m. Bent jau taip būdavo anksčiau. Man. Šie metai taip pat nebuvo išimtiniai, išskyrus vieną reikalą - QTH. Šiais metais tai buvo Gedanonys, LY2WR darbui labai aukštuose dažniuose skirtoje pozicijoje, kur įsitilpo ir vienut vienutėlė Topband antenytė - Inv V, su centru apie 40 m AGL, o galai apie 18-20m kryptimis šiaurė - pietūs . Nu tokia visai Inv V gavosi. Tik kad aukščiau nei įprastai.
Savaitę prieš varžybas teko padaryti mini ekspediciją į būsimą QTH antenos pečių prailginimui, nes tai kas kažkada tiko Fredoje, dabar rezonavo žymiai aukščiau ir prašėsi bent po porą metrų plius. Tai ir buvo padaryta, bet neįvertinant vietovės specifikos: penktadienį iš ryto skambina Gintaras ir sako: Gedanonyse inverteriui "kaput" - žmonės sako, kad vienas galas (sudūrimo vietoje) mataruoja, vėjas dzidzelis, sutaisyt paprastai nėr galimybių. Vat taip va. Paskambina ir Tadas LY2BAW bei klausia, gal yra kokių galimybių, kad atvažiuosit su Gintaru susiremontinti - jam lygiai taip pat kaip ir man rūpi, kaip sektųsi 160 m iš vietos, kur galima pavadinti "in the middle of nowhere". Na, aš važiuoti tikrai negaliu - darbas, Gintaras irgi turi reikalų ir bendrai nutariam "skipinti" operavimą iš naujos vietos. Persakau tai pozicijos šeimininkui, sutariam, kad pabandysim per SSB turą ir aš jau persijungiu link plano B (Freda), kur kad mažiau kankintisdar galiu pajungti BOG'ą, lygiagrečiai pradedu galvoti apie UBA SSB, kai, tarsi išgirdęs mano nuodėmingas mintis, vėl skambina Tadas ir sako: "vėjas rimsta, įkalbėjau Arvydą LY3BF atvažiuoti ir su Remio LY8O pagalba suremontuoti tą inv V anteną". Oba! Vėl kita nuotaika ir dar po keletos valandų gaunu patvirtinimą, jog antena vėl kyba ore ir esu laukiamas operavimui.
Neilgai trukus ir aš jau susirinkęs keletą žaislų (FTDX5000, MK2R, kompą, ausines) lekiu su vidutinės klasės baltu automobiliuku į vieną aukštesnių Lietuvos vietovių https://lt.wikipedia.org/wiki/Gedanoni%C5%B3_kalnas
Viskas pagal planą: 20.30 aš jau sveikinuosi su Arvydu LY3BF, kaičiam lituoklį ir aš (!!!!!) :-D lituoju kabelio (nuo dangaus (@40 m)) į 3 pastato aukštą PL jungtį. Man pavyksta ir pamatuojam ką rodo analyzeris: swr 1,08 ant 1843 ir niekam nebeįdomu, kas kur rezonuoja... Radija greit statosi ant Almanto LY2K padovanoto stalo, prišriūbuojam kabelį ir.... tiesos akimirka... "the middle of nowhere" yra SANATORIJA... SA-NA-TO-RI-JA :-)
Šūkteliu CQ, greit atsako švedukas - spinduliuojasi. Pasukioju rankenėlę ir randu negarsiai kažką pypiantį, kuris klausia QRZ. Atsakau. Išgirstu "LY4L de JA7BXS 559", perduodu drebančiom rankom ir jam 559 ir nutariu sau, jog tai bus, ko gero, pirmas CQ WW 160, kur nesikankinsiu, o kaifuosiu. Ramus nueinu lengvai prigult, aišku, neužmiegu, bet gal ir to gana. Likus pusvalandžiui iki starto dar padarau QSO su W1UE: kondicijos, panašu, nusimato normalios.
Startas. CQ kažkur 1858, kur palengva atsakinėja Europa. Žinoma, visi DXai irgi CQlina, atsakantys LY'kai - neįsivaizduojamai galingi, nors aš įsivaizdavau, jog su tokia inv V antena LY'kų signalai turėtų būti kuklesni. Net pasikvietęs Jonas LY2OM griaudėjo. Girdžiu, jog kažkas dirba šone, paklausau - CR3W, atsakau - iš pirmo pašaukimo (visai kitaip nei iš Fredos), truputuką pasislenku ir varau toliau. Baigiu pirmą valandą su 117 QSO (kaip ir 2018 metais iš Fredos), suretėjus atsakančių tankiui, antrą valandą pradedu paiešką: trečias QSO - EA1DAV, easy, dar po trijų naujas išbandymas: CQliuoja W2GD (23.08 UTC), nestiprus, bet aiškus. Klykteliu: iš pirmo karto. W2GD manęs beveik NIEKADA negirdi iš Fredos, tik išimtinais atvejais :-) Taip paieškoje pradirbu daugiau kaip pusantros valandos. Antros valandos tempas - 93, trečios - 90. Nėr blogai, bet norėjosi iki 100 patraukti, bet DXavimosi negalima išmesti iš repertuaro: nežinia, koks bus praėjimas ryt ar poryt, todėl su neilgomis pauzelėmis prie visų kur kruta prisideda ir puokštelė DX'ų 5B/RN3QO, K1LZ, IG9/S59A, D4C, CR6K, TC0X, 4X2M, K3ZM, K1DG, JT5DX, krūvelė UA9'tų. Toliau jau tempas krenta iki 40-50, dar vėliau 30-20 ir prasideda rutininis ciklas, šiek tiek CQ, šiek tiek S&P, per paiešką pavyksta išgirsti ir per ilgai neprastovėti prie 7Z1SJ, 3V8SF, kiek ilgiau prie EA8/EA4BQ bei dar keletos kitų. Į CQ atsakė ir keletas jankių! Galvojau va, prasideda!!!, bet neeeee.... ilgesnio kvietimo, deja, nėr. Batareikos per silpnos, o gal signalas per mažai kliurksintis :-D.
Paryčiais į sanatoriją atėjo kažkoks brudelis. Su sunkiai nusakomu periodiškumu šiek tiek stiprėjančiai užtraukdavo tokia vata visą bandą, buvo, kad išlaikė ir 10 minučių, tačiau dažniau trukdavo trumpiau, išlaikydavo kažkokį lygį apie 7-8 balus, kad silpnesnių stočių jau negalėjau priiminėti (prie gero greit priprantama), tada kažkaip keistai patraškėjęs (sorry už diletantizmą) dingdavo kuriam laikui, iki sekančio. Antrą rytą to nebuvo. Ir kalbant apie triukšmus , 1837-1840 visą laiką prakabėjo kažkoks QRMas, tai tiek 3 kHz buvo mano akloji zona, o gal Achilo kulnas? :-D
Baigiantis pirmajam ciklui, net pasidarius kavos (viskas po ranka, šaukiant CQ), pradedu kimarinti. Išsilaikyti padeda vienintelė mintis: prašviesėjus jankiai iš sliekiukų pavirs kumeliais (kaip kažkada siųstame BMX'o audio) ir aš juos, bei Karibus darysiu vieną po kito. Cha! Švinta. W2GD ir W1UE girdisi silpniau nei kad tuo metu, kada juos dariau, P40AA - vos vos krapštau, bet jis manęs visai nekrapšto, NP2P - ežiukas rūke. Kumelinių jankių nei kvapo. Tačiau bet kokiu atveju, baigiu ciklą su puikia nuotaika: 523 QSO (nu... galėtų būti daugiau), 56 šalys ir 11!!! valstijų. Žinoma, valstijos visos artimos, nieko blatno. Bet tiek niekada neesu daręs ant 160...
Nusistatau žadintuvą 15-tai valandai ir... miegot. Užmiegu sunkiai, Bet miegu gerai, sąžinė negraužia, einasi neblogai, tikimybė, jog jankiai dar paeis, didelė.
Mano rytas (realiam gyvenime popietė): kava, sumuštinis, keletas žodžių su Arvydu ir sėdu paklausyt, kad girdisi vakarėjant. Ta pati sanatorija, tačiau kad ir kaip norėčiau išgirst kokį japoną, tolimesnį UA9 ar kiną, no chances. Tik artimesnė Europa. Po truputį ir aš įsidrasinu, apsičiupinėju ir 17 val LT vėl į trasą. CQ, paieška, CQ, paieška. Vangiai, tačiau po truputį atsako rytinė Europa, vokietukai, tokie silpnučiai, vos vos, tačiau sąlyginai švariame dažnyje jie puikiai šifruojasi ir jiems visai nereikia bėgti pirkti naujų batareikų. Jaunesnius kolegas išgasdinęs, jog antrajame cikle tempas krenta baisiai, pats 19-tą valandą UTC mėgaujuosi nerealiu 87 QSO tempu, 20-ta valanda atneša 57 QSO. Fantastika. Po tokio gero truktelėjimo jau tampa aišku, kad vienas varžybų tikslas (1000 QSO) bus pasiektas. Įvakarojus išgirstu ir tą, kurį "padaryti" yra garbės reikalas JH4UYB. Einu ir iš vienos pusės, ir iš kitos, prašau, kad Arvydas atneštų būgnelį arba smėliuko po Inv V pabarstytų... nieeekaip. Jis prastovėjo ant to paties 1810.7 visą vakarą, o aš nuobodžiai periodiškai iki jo saulėtekio kas 15 minučių pabandydavau. Nope. Nieka.
Laikrodžiui persiritus į kitą parą, rankioju daugiklius, jau ir Karibai garsiau, NP2P - nebe ežiukas rūke, o Ežys tarp lapų, KP3MM, P40AA pasidaro greitai ir paprastai, NP2J, jankiai šiek tiek garsesni, tačiau ne visi, o N2NT manęs ir dabar negirdi (blokas???), VE3EJ pliekia CQ į veidą (taip ir prapliekė visą naktį net neužsikabinęs ant mano užkimusio balso), VE3DZ irgi priekurtis, o va VE3AT padovanoja trečią Kanados provinciją. Pamažu pamažu pasidaro ir JAV KY, MI, OH, TN ir dar kažkas. Silpnučiai jie, tikrai ne kumeliniai, tačiau dėl to, kad triukšmas iš lokacijos eliminuotas, pavyksta skaitliuką prisukti iki 20 valstijų :-) Išaušus amerikonai pagarsėja, gal ne visi, tačiau net ir tuos, kuriuos vos vos krapštau, įkišus savo šaukinį, jie akivaizdžiai mane girdi geriau nei aš juos, Tokiu būdu antras ciklas užsibaigia 995/65/20. Nedaug tetrūksta iki 1000, tikrai nedaug. Kai atvažiavau, Arvydui sakiau, jog būtų neblogai 1000 QSO, 15 valstijų ir 70 šalių. Hm...
Sekmadienio vakaras. Viskas panašiai, pradžioje skandinaviukų, čekiukų, vokietukų, rusų, vienas kitas 9'tas rajonas, pasišaukia dar nedarytas R8WF, į CQ pasikviečia ir neturėtas daugiklis MI5K, tačiau Welsas lieka vos ne Most wanted. Taip nei vieno GW loge ir neatsirado. Paskutinį vakarą turiu slaptą mintį, jog vietoj to, tolimo, kurs manęs negirdėjo, bus kitas, YBK :-) Ir akurat! Išgirstu jį šalia SE0X, tačiau tai netrukdo sulėtintai keletą kartų patransliuoti ir išgirsti LY4L 599 25. Hau!!! Nu, o kai vienas japas loge, manot kitas neatsiras? Aaaišku :-) Ko gero, pavydas užgraužė ir iš kokio 3čio karto prisikviečiu ir JH4UYB. Aleliuja. Vyšnaitė ant torto - UK7AL, bet ant krašto pipiriukų pabarsto T6AA - nu kaaaaip taaaip? Jis taip gerai girdisi, kad VISA EU ant jo sulėkusi. Bendroj sumoj gal kokį pusvalandį praleidžiu toje nesąmonėje. Beviltiškai.
Finišas su 1158, 68 šalimis ir tais pačiais 20 valstijų/provincijų. Nėr taip blogai kaip berniukui su 100 watų ir paprastu inverteriu, tačiau 'in the middle of nowhere".
Be abejo, galima geriau. Ko gero, daug geriau. Gediminas prie tokių sąlygų būtų pagaminęs 1300 QSO, 72 šalis ir 25 štatus. Žinau. :-)
O aš, tikiuosi, čia dar grįšiu. Grįšiu tam pačiam 160 kontestui, su 100 watų, tačiau gal kitomis antenomis.

Kodas: Pasirinkti visus

Contest     : CQ WW 160-Meter Contest
Callsign    : LY4L
Mode      : CW
Category    : Single operator
Overlay     : ---
Band(s)     : 160
Class      : Low
Exchange    : 15
Grid square   : Nowhere
Operating time : 28h 25m

 BAND QSO C S/P DUP POINTS AVG
---------------------------------
 160 1158 68 20 19  6209 5.36
---------------------------------
TOTAL 1158 68 20 19  6209 5.36
=================================
    FINAL SCORE: 546 392 Made in Gedanonys

Created by * DXLog.net version 2.4.14 by 9A5K *
http://www.dxlog.net
LY4L in Gedanonys1.jpg

Jeigu kam rūpi skaičius pagal šalis, brūkštelkit. Ai, jankių padariau 39, kanadėnų - 4. O vokietukų 198.
Tiesa, dar LY4O signalo plotis su kliksais - baisus. Net LY4A signalas buvo geresnis :-)

Na, ir tradiciškai :-)
Dideliausias AČIŪ šios pozicijos šeimininkui Tadui LY2BAW (Tadai, Ačiū ir už taškus klubui!!!). Tikrai buvome "nurašę" kontestą...
Dideliausias AČIŪ Remiui LY8O ir Arvydui LY3BF už triūsą aukštai danguje ir vargus antžemės per vėją ir lietų tvarkant anteną, kad galėčiau pasikontestuoti.
Dideliausias AČIŪ Gedui už didelį norą, kad išbandyčiau Gedanonis (čia pagal vardą?) ir konkurenciją
AČIŪ visiems LY'kams - visus visada girdėjau laaaabai garsiai.
AČIŪ Gintarui už techninius sprendimus.
AČIŪ... uošvienei, kad nesupyko, jog šiltą triobą išmainiau į vėjuotą bokštą :-)
AČIŪ ir šeimynai, kuri išleido mane dviems paroms į "In the middle of nowhere"
Prikabinti failai
LY4L in Gedanonys1.jpg
73!
LY4L Mindaugas

LY9A
Pranešimai: 276
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY9A » 2020-01-28 20:47:22

Sveiki.

Ačiū Mindaugui už puikų ir šmaikštų savaitgalio aprašymą. Ir sveikinu su nauju LT rekordu SO LP!
Smagu matyti, jog Lietuvoje dar vis galima atrasti elektromagnetinio suderinamumo kurortų....
Tadas LY2BAW paskaitęs Mindaugo įspūdžius panoro kiek detaliau papasakoti apie Gedanonių kalną. Taigi,
-------------------------------------------------
Tado LY2BAW pateiktas, tekstas:


“ Puikus straipsnelis, dekoju Mindaugui LY4L uz fantastiska kontesto ispudziu aprasyma. Sveikinu ir su aukstu rezultatu!

Noreciau, Jums leidus, siek tiek papildyti Mindaugo LY4L teksta mazyte korekcija ir naujomis, gal dar nezinomomis, detalemis apie LY2WR pozicija.

Pirmiausia, Mindaugo LY4L straipsnelyje paminetas Tadas LY2BAW yra tik vienas is LY2WR radijo klubo nariu, tik visiskai “popierinis” sios LY2WR pozicijos seimininkas.
Tikrasis pozicijos Gedanonyse seimininkas yra LY2WR radijo klubas.
Tik LY2WR radijo klubo reikmems buvo isigyta si pozicija unikalioje vietoje, su ant aukstos aukstos kalvos pastatytu dideliu, 3.5 auksto pastatu ir dar 40 metru muro bokstu virs jo.

LY2WR pozicijoje jau atlikti dideli pozicijos atnaujinimo darbai.
Ant boksto buvo uzdengta nauja stogo danga.
Visame LY2WR pastate (plotas arti 250 kv. metru) beveik puse simto senu mediniu langu buvo pakeisti naujais, vokiskais plastikiniais, net triju stiklu, langais.

Salta ir labai vejuota ta vieta, beveik visa laika ten pucia stiprus vejai!
Todel boksto virsuje esanciose 28 kv. m. LY2WR patalpose buvo irengta labai gera silumine izoliacija is suomisko aliuminio folija ir gipso plokste dengto poliuretano.

Ant boksto buvo sumontuota 24 kv. metru metaline, su specialiomis grindimis ir tureklais, aikstele antenoms.

LY2WR pozicija turi nuosava 100m gylio artezini sulini, vandentieki, silta vandeni, kanalizacija, visu patalpu sildyma elektra.
Pavyzdys iliustracijai - per paskutini menesi visoms reikmems sunaudota 4000 KWh elektros energijos uz labai labai apvalia suma, hi.
Energija teikia du, LY2WR pastato kieme irengti, 10/0.4KV transformatoriai su automatiniu el maitinimo rezervavimu is dvieju ivadu su 10KV linijomis is skirtingu Lietuvos rajonu.
Mazai tiketina, kad LY2WR pozicijoje kada nors dings elektra, hi.

Pozicijai priklauso 0.67 h zemes.
Rimtoms TB antenoms vietos lyg ir mazoka.
Bet beveik visomis kryptimis aplinkui – daug nenaudojamu zemiu, tiesiog tyru tyrai...
Bent jau kol kas...

Siuo metu LY2WR yra aktyvi visomis darbo rusimis 2m, 70cm ir 23cm diapazonuose, jau beveik pasiruosusi ir darbui 3cm diapazone.

Visa LY2WR iranga (transiveriai, antenu sukimas, PA , apsvietima, sildyma ir visa kita iranga) gali buti valdoma is vietos arba per interneta, ateinanti i LY2WR per sviesolaidi.

Norint internetu paklausyti ar net padirbeti per LY2WR iranga, Internetu prisijungti galima visiskai paprastai, naudojantis RCForb programa.
http://download.remotehams.com/

Norintys aplankyti ar padirbeti is LY2WR, is vietos ar per interneta, yra maloniai laukiami.
Aisku, laukiami tik is anksto susitarus del vizito ar del darbo, kasdieninio ar varzybose.
Tam tereikia gauti LY2WR klubo nariu pritarima.

LY2WR, bet kuriuo laiku, beveik nepriklausomai nuo bangu sklidimo, pasiekia praktiskai visus 2m diapazono retransliatorius Lietuvoje!

Visi LY (nepriklausomai nuo lyties, tikejimo, seimynines padeties, dislokacijos vietos pasaulyje ar pan., hi) yra maloniai kvieciami isijungti i LY2WR radijo klubo veikla.

Kuo radijo klube daugiau veikliu nariu – tuo daugiau nuveiksime, daugiau pasieksime kartu sureme pecius ir galimybes.
O jos, kaip matote patys, yra unikalios ir praktiskai beveik neribotos....
Radijo klubo nariai jau turi daug ir graziai iliustruotu svajoniu...
Pav., patogiai ir graziai irengti atskiras poilsio vietas, kuriose, kol teciai dirba eteryje varzybose, galetu poilsiauti ju seimos nariai.
Aplinka tokiam poilsiui, manyciau, tiesiog ideali – grazi gamta, nerealus reginiai, gaivus ir sveikas oras, aplinkui – vien miskai su grybais ir platus laukai su vaistazolemis, netoliese – dar ir ezeras.

Kaip atrodo LY2WR pozicija, tiesa - dar iki remonto, zvelgiant i ja is aukstai, graziai matosi Tomo LY3CC paruostoje video medziagoje Youtube.
Dabar boksto vaizdas yra, savaime aisku, pasikeites is pagrindu...
Teks vel ko nors prasyti sukurti nauja filmuka....

https://www.youtube.com/watch?v=ygSVvuwcVok

Pagarbiai

Tadas LY2BAW

===========================================================
Prikabinti failai
Saulelydis nuo LY2WR 20191212.JPG
LY2K ir LY8O talkoje LY2WR.jpg
Antenu aikstele 1.jpg
--------------------------
73! LY9A

LY5AA
Admin
Pranešimai: 274
Užsiregistravo: 2017-03-02 16:49:28

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY5AA » 2020-01-29 15:58:17

Pasiruošimas CQ 160 CW 2020 LY4O ekspedicijai prasidėjo dviem savaitėm iki kontesto: paruošta viena darbo vieta, išbandyta per HA DX kontestuką, prinešta malkų trims pečiams (jei būtų -20 pagal Celsijų ir kad lakstyti į malkinę nereiktų). Komandoje jau 2 mėn iki kontesto buvo suplanuota dirbti LY5AA ir LY3BB. Paskutinę savaitę papildžiau komandą dar vienu dalyviu LY4R. Nuvykus į poziciją 6 valandoms iki kontesto, viskas buvo O.K.: galėjai sėsti ir dirbti – pozicija buvo sustyguota.
Pradžią pradėjo LY3BB, nes man dar toli iki 160m bando ekspertų kontestinio lygio, t.y. nemoku taip gerai CW kaip jie :) Pirmą ciklą 80% dirbo Rimas, na o aš su Gintu užimdavau trumpalaikius Rimo numigimus. Vis dėl to Rimo patirtis KTU RC ir komandose, o ypač ekspedicijose duoda pamokas: aš dar nemoku išsimiegoti per 15 minučių ir vėl varyti 4 valandas. Recpects, Rimai. Pirmą ciklą užbaigėm su 500 QSO. Sakyčiau, kad tolimieji rytai girdėjosi gerai. Tolimieji vakarai – N5DX, K3WW, N2NT tarp 01:30 ir 02:30 UTC atsakė į CQ, o VO2AC – 05:41 UTC.
Antras ciklas prasidėjo 15:00 UTC. Rytai – eina. Vakarai prasideda W1UE nuo 22:30 UTC. Dar padarėm keliolika jankių per 5 valandas. Praktiškai visi atsakė į CQ. Pagrindas – rytinė pakrantė. Amerikonai užsidarė AG4W 06:39 UTC. Šioje vietoje dar yra kur tobulėti. Žinoma, įvertinkim tai, kad dipoliuko centras 18 metrų aukštyje eglėje, o galai 9 metrų aukštyje. Antrą ciklą užbaigėme su 900 QSO.
Trečias ciklas – rytai stabiliai eina kaip ir visuose cikluose, bet tolimųjų vakarų – 0. Japoniuko nepadariau, nes nėjau į bando pradžią – draskėmės viršuje. JT5DX, 4O3A ant paieškos iš antro karto šaukiant atsakė, o TA1NAI pats priėjo paskutinę valandą. Praktiškai šaukiant CQ tempas mažiau 30 QSO/h nekrisdavo. Jeigu nueidavom į daugiklio medžioklę – tai -10 QSO/h krenta tempas. Daugikliams daugiau kaip 10 minučių neskirdavom.
Reziumuojant: LY4O: QSO – 1085 (švarių), Countries – 58, States/Provinces – 12, Points – 5718, SCORE – 400260 (0,4 milijono). Milijonierium ant 160 nebūsi :)
Ačiū Kęstui LYR346 už įžeminimą, ačiū auklėms (įskaitant uošvienę) už vaikų padabojimą tris paras. Tie anekdotai apie uošvienes yra 100% melas. Ačiū Gintui LY4R už komandinį darbą.
Ir visiems, kas nori tobulėti radijo sporte, rekomenduoju važiuoti dalyvauti Lietuvos Taurėje.

LY4O šefas Rolandas

LY9A
Pranešimai: 276
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY9A » 2020-01-29 17:22:01

Sveiki dar kartą.

Smagu po 3 metų pertraukos (2017 - 2019 metais truputį QSO dariau naudodamas 80m diapazono dipolį) vėl sugrįžti prie rimtesnio dalyvavimo šiose labai įdomiose varžybose. CQ 160m CW kontesto nepraleidžiu nuo 1994 metų. Ligi to bent 4 kartus apturėjau malonumą dalyvaudamas UK2PCR komandoje, pačioje šio diapazono įsisavinimo aušroje. Ligi tol 160m diapazonas buvo uždraustas visoje didelėje rytų imperijoje.
Per tuos beveik 30 metų CQ WW 160m CW padariau daugiau nei 15,7 tūkstančių qso, ilgą laiką puoselėjau viltį perženkti 1000 qso ribą dirbant LP. Deja. Arčiausiai tikslo buvau 2010 metais, kuomet pavyko sukrapštyt 986 ryšiu.
Šiemt žinojau, jog šio savo tikslo siekti neturėsiu galimybės - savaitgalio metu teko valgyti vieno praleisto gimtadienio (ne maniškio :-) ) tortą, leisti laiką pirtyje, žaisti su anūkais, gaudyti 999-ąją lydeką, kompanijoje žiūrėti futbolą per TV... Varžybose teišdirbau vos kiek daugiau 20-ties valandų. Bet pasirodo, jog dalyvaujant labai rimtai, net ir su mano žemu surogatiniu dipoliu šiemet 1000 QSO riba nebuvo nepasiekiama.
Man pavyko 934 QSO (919 be pakartotų). Džiaugiuosi už Mindaugą. Žinau, jog ir jis ne pirmi metai puoselėjo tą 1000 QSO tikslą ir jam šiemet tai pavyko.
O apskritai varžybos tikrai yra labai įdomios, konkurencija jose nuolat didėja. 2010 metais man to ne pilno 1000 QSO užteko 5-ai vietai (1-ai Europoje), o dabar to nepakaktų net ir į europinį dešimtuką pakliūti, manau.
Apie praėjimą čia jau buvo prikalbėta, tad, pridurti nelabai ką ir turiu. JA QSO man nepavyko. Tolimiausias DX'as iš rytų - E2X. Programa rodė, jog vienas daugiklis vertas daugiau nei 15 QSO, tad gaišau velniškai daug laiko mėgindamas prisikviesti EA8/EA4BQ, EA9/DL2JRM, D4C, PJ2T, PJ4A - deja.
Ačiū už QSO 33-ims LY'ams, ačiū visiems kas savo ataskaitose neužmiršo įrašyti eilutės
CLUB: Kaunas University of Technology Radio Club.

O mano pagrindinė statistika tokia:

Contest : CQ World Wide 160-meter Contest
Callsign : LY9A
Mode : CW
Category : Single Operator (SO)
Overlay : ---
Band(s) : Single band (SB) 160 m
Class : Low Power (LP)
Zone/State/... : 15
Locator : KO26JE
Operating time : 22h07

BAND QSO DUP DXC S/P POINTS AVG
--------------------------------------
160 919 15 60 9 4776 5.20
--------------------------------------
TOTAL 919 15 60 9 4776 5.20
======================================
TOTAL SCORE : 329 544

Iki susitikimo per CQ WW 160m SSB vasario mėnesio gale (22 - 23 dienomis).
--------------------------
73! LY9A

LY9A
Pranešimai: 276
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY9A » 2020-01-30 00:31:34

UB7K pasakoja apie antenų ūkį ir darbą konteste
https://forum.qrz.ru/23-sorevnovaniya/5 ... -a-19.html
19 puslapis
Jų loge 10% LY'ų daugiau nei maniškiame...
--------------------------
73! LY9A

LYR346
Pranešimai: 164
Užsiregistravo: 2017-03-03 19:42:10

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LYR346 » 2020-01-30 20:52:28

Vėl 2 japonai – vėl „Laf Pawer“

Konteste startavome be komplikacijų..Intensyvus korespondentų rinkimas pasiteisino, bent jau Europa
ir artimieji DX'sai nesiožiavo..
22:08 IG9/S59A
Aprinkus Europą bandas pritildavo (senais laikais),
pasisveikindavo VE1ZZ (R.I.P.) ir W3LPL. Šį kartą
kažkas ne taip. Tai net ne Stew..Visai ne Stew. Kažkas
prikarksėjo apie magnetines audras..
23:33 CR3W suteikė sparnuu-uuus.
23:44 3V8SF Ashraf iškeitė savo 5nn33 į mūsų 5nna5.
23:47 EA9/DL2JRM neilgai muistėsi
23:57 5B/RN3QO tik patvirtino, kad mes teisingame
kelyje.
Ketvirtąją šeštadienio minutę ir JT5DX pakliuvo į logą.
NP2J ir CR6K trijų minučių skirtumu. Viskas kylaa..
Na dar D4C. Formalumas ir tiek.
03:16 W2GD. Pagaliau. O kur kiti ?
03:46 7Z1SJ atsivėrė pasauliui.
04:35 K1LZ, po 10 min pasistumdymo ir EA8/EA4BQ .
04:48 VO2AC LB..Švinta..
04:52 CR3V
05:21 OY9JD. Kleemka.
06:18 balius baigtas. „Gargamelis“ 599++++. Visame bande, visą šviesų periodą. Radom koreliaciją su gatvių
šviestuvais – pasirodo anie iki galo neišjungiami visą
dieną. Šildomi psakant. Vakare, temstant, daaar baisesnis
„gargamelis“. Šį kartą šviestuvai startuoja. Gatvė po gatvės, nuosekliai.Įkaitę natrio šviestuvai nutyla ik S1 (čia klausant
su „beverBOG'u). Dieną dar spėjom patobulinti klausymo
anteną ir susidilginti rankas (sausio vidury).Dilgėlikės tokios maažos ir įžūlios pasitaikė. Po pirmos nakties konkurentai mus stipriai apnešinėjo.Už vengimą CQinti,
matyt. Sukandę dantis startavome 14:19. Brr. Šviestuvai dar
neįjungti. Flirtas su Europa tęsėsi iki 15:37 . R9DX loge.
Europą keičia Azija, o Aziją – Europa. Tik va japonai mūsų
negirdi – gal jiems nesmagu klausyti savo FT1000 signalų?
Derybos su Afganistano Demokratinės respulikos atstovu
nesėkmingos. Laukinis pileupas, nors ir UP..
Pirmas USA antrame cikle 00:37 K3ZM, po 8nių minučių
ir AA1K..Viltis..(viltis kieno motina?)
Prasimušė, pagaliau. Neskaitant P40AA ir KP2M visi kiti
QSO tik su W3 – tai PA tai MD. Bangolaidis kažkoks..
Florida, kaip tas George Bush 1991, nepripažįsta Lietuvos.
01:55 TF3SG pripažino. Dėkui Jonui Hanibalsonui už vi
zitą, liudininku kurio aš buvau :) Susigėdę amerikiečiai pagaliau atranda Lietuvą, na dar Curacao. Likusieji Karibų
atstovai, kartu su Martinika ignoruoja LY2J.
Tolimiausias girdėtas amerikietis – tai Ajovos atstovas N0IN..
Gavo paskolą TX antenai, tačiau bankas asisakė finansuoti
RX anteną :(
Su klausos negalia dar daug amerikiečių – epidemija kažkokia.
Tenka apgailestauti, kad labai žinomas Argentinos atstovas vos neatsakė mums.Ir tik dėka Europos fultolo aistruolių
įžūlumo QSO neįvyko :(
06:46 uždanga, t. y. „gargamelis“. Iki vakaro. Dieną dar patobulinam kompiuterio interfeisą, vardu „Intermorda“.
Nors ne iki galo.
Palieku Pranui sunkią užduotį – tai JA (misija neįmanoma)
17:07 HB0/HB9LCW loge
18:12 4K6FO
Toliau tarpuose Eu, tarpais As stotys.Thailandas slepiasi
nors tu ką..Afganas perbėgo pas talibus..

Totals 1045 1040 5470 9 65

Final Score = 404780 points.


CU in SSB

LY7Z
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2017-12-02 18:46:26

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY7Z » 2020-01-31 11:54:58

.
Paskutinį kartą redagavo LY7Z 2020-01-31 14:30:06, redaguota 3 kartus.

LY9A
Pranešimai: 276
Užsiregistravo: 2017-03-07 00:58:43

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė LY9A » 2020-01-31 12:50:27

bobučių pasakos....
LY7Z rašė:
2020-01-31 11:54:58

Po kontesto šiek tiek gailėjausi, kad dirbau "ne Assisted" kategorijoje, nes taip ir neaptikau niekur A6, A7, 9G2, CE, CO, OY, VR2, VU2, Z3 ir dar eilę kitų DX, kuriuos darė kiti.
--------------------------
73! LY9A

ly2j
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: 2017-03-06 17:40:41

Re: 2020 CQWW 160m

Standartinė ly2j » 2020-01-31 15:03:02

O kur Andrius rašė:
LY7Z wrote: ↑
2020-01-31 11:54:58

Kodas: Pasirinkti visus

Po kontesto šiek tiek gailėjausi, kad dirbau "ne Assisted" kategorijoje, nes taip ir neaptikau niekur A6, A7, 9G2, CE, CO, OY, VR2, VU2, Z3 ir dar eilę kitų DX, kuriuos darė kiti. 
?

Manau čia tik citata, būtų įdomu paskaityti viską.
LY2J

Atsakyti