Po 2020-ų balandžio 3-čio savaitgalio

Atsakyti
LY9A

Po 2020-ų balandžio 3-čio savaitgalio

Standartinė LY9A » 2020-04-20 00:21:37

Sveiki.

ES HF Open Championship į mano savaitgalio dalyvautinų varžybų sąrašą pakliuvo dėl dviejų priežasčių. Nors ir buvau sau pasakęs, jog ES Open daugiau nedirbsiu ligi tol, kol ES2MC ignoruos Baltic Contest, bet....... KTU RC dar nei karto ES Open HF Championship klubų įskaitoje ligi šiol nenulipo nuo pirmos klubų vietos laiptelio. Tad, kodėl gi kukliai neprisidėjus prie tolesnio absoliutaus mūsų klubo dominavimo šiose varžybose? Tikiuosi, jog tai ir organizatoriai mato. Antroji priežastis - norėjau išmėgint savo suremontuotą TL-922 galios stiprintuvą (tik ar galima jį toliau vadinti TL-922 Kenwood'u, po to kai Gintaras LY5Y jį pertvarkė įtaisydamas ten kažkokią rusišką GS-35B lempą, gal jau galiu ant jo užklijuoti ir YEASU logotipą?). Galinis nėra automatinis, diapazono pakeitimas užima šiek tiek laiko, tad Mix pogrupis nelabai tam tinkamas būtų pasirinkimas. Nusprendžiau pamėgint kibt į atlapus puikiai estiškai ryšius darančiam YL2SM, pasirinkau SSB pogrupį. Pirmą kontesto valandą tai lyg ir pavyko, ryšiais pavyko pirmauti visu 10 QSO, valandą baigėm visiškai vienodu rezultatu, nes YL2SM sugebėjo 5 QSO ir 40m diapazone susiorganizuoti. Man to nepavyko. Likus ketvirčiui iki antros kontesto valandos pabaigos padariau savo 1-ą QSO 40m. Grįžau į 80m, likus 4 min iki turo pabaigos vėl atlėkiau į 40m ir - tempas nežmoniškas, 4 minutės - 4 QSO. ES6RW pasigirdo išties gerai. Pamaniau, kad ateis šventė ir į mano daržą per 40m diapazoną, bet.... 3-io turo pradžioje ES6RW vėl nufedingavo, padariau 4 QSO, puoliau šaukt CQ, girdėjau kažką mane kviečiant, bet per tą mano QTH 'o nuolatinį burzgesį (čia toli gražu ne EMC kurortas, S-metro rodyklė iki galo kairėn niekad nenukeliauja), supratau, to kviečiančiojo niekaip neiššifruosiu, juolab numerio tikrai nepriimsiu, prasukau diapazoną ir dingau į 80m. Nuoširdžiai tikėjau, jog į varžybų galą 40m tikrai atsivers. Deja.... Kontestas praloštas. Bet...savo mažąja dėžute, PA su vis dar matomu užrašu KENWOOD, likau patenkintas. Galios matuoklis SSB atsilenkdavo iki 700 W, jokių šaudymų, nestabilumų nepastebėjau. Gal tik ventiliatorius garsokai burzgia, girdisi ir per PRO-7 ausines. Bet visumoje, kaip daigtu,naudotinu gal tik 2 - 3 kartus metuose, skųstis negaliu.
Taigi, visumoje savo dalyvavimą ES Open užskaitau. Nepaisant nesėkmės konkurencijoje SO SSB, esu beveik tikras, jog jokie BCC mūsų klubo nuo klubinio sosto, net ir nuo ryto iki vakaro užpakaliais žemę ardami, nustumti nesugebės.
Mano pastangas konuruoti su YL2SM, RW1F galima matyti tinklalapyje https://esopen.eu/
O finalinis LY9A rezultatas toks:
Contest : ES Open Championship
Callsign : LY9A
Mode : SSB
Category : Single operator
Overlay : ---
Band(s) : ALL BANDS
Class : High
Grid square : KO26JE
Operating time : 03h 53m

BAND MODE QSO MULT POINTS AVG
-------------------------------
80 CW 0 0 0 0.00
80 SSB 149 10 149 1.00
40 CW 0 0 0 0.00
40 SSB 19 6 19 1.00
TOTAL ALL 168 16 168 1.00
===============================
FINAL SCORE: 2 688
----------------------
Kitas mano savaitgalinis aktyvumas buvo YU DX Contest.
Pirmą kartą tokio pavadinimo varžybose dirbau dar tais priešistoriniais laikais - prieš 43 metus. Tai buvo 1977 metais, UK2PAF komandoje.
Apart pavadinimo, jos buvo mažai panašios į šiuolaikines. Tuomet buvo tik vienas 80m diapazonas, pati YU žemė tuomet buvo smarkiai didesnė....

Darbas šiame konteste buvo tiesiog košmariškas. Vienu metu, be minimo YU DX, vyko dar Holyland, naujas rusiškas Samovar, ganėtinai aktyvus CQ MM DX Contest, jau keletą metų vykstantis kiniečių kontestas, dar kažkokie vokiški.... Kontroliniai numeriai visur skirtingi, Tie patys šaukiniai vienu metu girdisi dirbantys vienose varžybose, kitu jau kitokiose..... Na, nežinau ar dar kada nors išdrįsiu kokiam rimtam dalyvavimui 3-čią balandžio savaitgalį. :-)
Žodžiu dalyvavimas košmariškas, bet rezultatas gali būti ir geresnis nei ES Open. :-)

YU DX maniškiai skaičiukai žemiau:
Contest : YU DX
Callsign : LY9A
Mode : Mixed
Category : Single operator
Overlay : ---
Band(s) : ALL BANDS
Class : Low
Exchange : DX
Grid square : KO26JE
Operating time : 15h 06m

BAND QSO DUP C O POINTS AVG
80 231 0 31 18 912 3.95
40 266 2 34 15 916 3.44
20 148 0 28 14 604 4.08
15 0 0 0 0 0 0.00
10 0 0 0 0 0 0.00
TOTAL 645 2 93 47 2432 3.77
===============================
FINAL SCORE: 340 480

Sekantis mano kontestas jau šiandien - 2019-04-20. Tai 1,5 valandos trukmės RSGB Hope QSO Party. 08:30 - 10:00 GMT.
Viskas apie šias karantinines varžybas tinklalapyje https://www.rsgbcc.org/hf/rules/2020/rhqp.shtml
--------------------------
73! LY9A

Dainius

Re: Po 2020-ų balandžio 3-čio savaitgalio

Standartinė Dainius » 2020-04-20 11:16:04

Sveiki,
Sudalyvavau ir aš ES open. Tik SSB Low power.
Man kažkaip sunkiai sekės, tikėjausi geriau. Sunkokai Estukai girdėjos, o 40m tai išvis tik 5 ryšius tepavyko išgimdyt. Negirdėjau tiesiog jų. Protarpiais pavykdavo užtaikyti kaip LY2OU daro ryšį, bet Esto taip ir negirdėjau ir taip bent keletą kartų. O atrodo tas pats Kaunas, tas pats miesto triukšmas...
Keliais ryšiais daugiau nei pernai, tai vienintelė paguoda.
Visolabo tik 75 ryšiai.
73! LY5YY

LY2KA

Re: Po 2020-ų balandžio 3-čio savaitgalio

Standartinė LY2KA » 2020-04-21 18:53:02

Tai, Gediminai, aš tave pavadavau šiemet nedirbti ES open. Kadangi nutariau rimtai sudalyvauti kitame konteste, tai šį praleidau. Nusiteikiau "eiti ant lentos" CQMM DX 40m band ir ėjau kiek sugebėjau, o ar pavyko pasimatys, kai bus rezultatai. Pradžia buvo vangi, europiečių rankiojimas, mažai dalyvių, kiti kontestai ir prastėjanti mano nuotaika. O kai pavakare prasidėjo rusų "čainikas"(samovar), tai tokie kaip aš rusų lavinos buvo tiesiog išspirti iš diapazono. Galvojau viskas, tur būt teks baigti gerai nepradėjus. Nu bet galvoju, kaip bus taip, lengvai nepasiduosiu. Kankinausi kelias valandas, kol pagaliau vakare samovarai virti baigė ir pradėjo atsirasti tolimieji korespondentai, nuotaika kiek pagerėjo. O vėlai vakare pradėjo eiti smagūs amerikonai bei kiti dx-ai ir ėjo visą naktį, buvo tikras kaifas. Sekančią naktį, nors dx-ų buvo, bet amerikonų jau tik vienas kitas, tiesa dar vėlai vakare pora desėtkų japonų ir kitokių Azijos ir Okeanijos dx šalių pasirinkau. Pernai SM2U laimejo su 502 QSO ir 111 daugiklių. Man pavyko padaryti 920 QSO ir 112 daugiklių. Jaučiau, kad turiu konkurentų, bet labai tikiuosi, kad tas gražus prizas, kurį Algis LY7M rodo savo facebook-e, šiemet atkeliaus ir į mano namus. Būtų gerai... :) 73!

Atsakyti