PTT ir audio iš kompiuterio

Atsakyti
Dainius
Pranešimai: 292
Užsiregistravo: 2017-04-13 23:06:10

PTT ir audio iš kompiuterio

Standartinė Dainius » 2020-05-22 09:23:31

Sveiki,
Mane čia apibumbėjo (ir ne kartą), kad vis dar nesu pasijungęs papūgos iš kopiuterio (iš DxLog). Tai va, pagaliau atkeliavo skiriamieji trafukai ir teko praleisti vakarą liutuojant.
Tikslas:
Priedas, kuris komutuoja audio signalą paduodamą į TRX'o mikrofono įėjimą. Kai paspaudi pėdalą - garsas eina iš mikrofono, kai pėdalas atleistas - garsas į TRX eina iš kompiuterio.
Taip pat įdėta antra relė kuri nuo pėdalo paspaudimo suaktyvina TRX'o PTT. Taip pat palikau vieną grupę komutuojamų kontaktų nuo pėdalo kitiems eksperimentams.

Rezultate:
Iš kompiuterio paleidus audio įrašą, DxLogas sužadina PTT per CAT'ą. Todėl garsas eina tiesiai iš kompo į TRX'ą.
Bet kuriuo metu (nesvarbu ar leidžiamas papūgos įrašas ar ne) garsas eina iš mikrofono į TRX'ą.
Audio įrašo padarymui atskiros komutacijos neprireikė, nes FT-1000D turi praklasymą (Monitor) ir audio iš mikrofono pratransliuoja per AF-OUT jungtį (garso išėjimas). Kai pėdalas nepaspaustas - AF-OUT siunčia eterio garsą, o paspaudus pėdalą - tai ką ištransliuoji. Realiai, tai čia audio signalas jau yra nebe HI-FI :) o tai ką aparatas sukramtė ir paleido į eterį, todėl ir papūgos įrašas gaunasi šiek tiek apspaustas, apribota dažninė charakteristika. REealiom sąlygom dar nepatikrinau, bet paklausius per SDR - regis nėra blogai.
Kaip tyčia, bus proga išbandyti - ant nosies Baltic Contest'as :)

Kol kas viską pasidariau "ant snarglių" patikrinau kad veikia, planuose inkorporuoti skiriamiuosius trafukus tarp AF-OUT ir PC-In, nors problemų dėl birbimų dėl kompo nepastebėjau. Darant universaliau, galima įterpti potenciometrus lygio reguliavimui ir įstatyti papildomą relę komutavimui dėl įrašo (tuomet tiktų ir kitiems TRX'ams).
Kaži, ar verta dėti kondensatorius nuosekliai audio grandinei (kad nepraleistų nuolatinės, o tik kintamą). Jei taip, kokie geriausiai tiktų?
Schema.jpg
laidai.jpg
73! LY5YY

Dainius
Pranešimai: 292
Užsiregistravo: 2017-04-13 23:06:10

Re: PTT ir audio iš kompiuterio

Standartinė Dainius » 2020-05-24 19:30:42

Papildymas:
Per BC supratau, kad bereikalo tiek ilgai ieškojau sliekų kodėl normaliai neveikia audio iš DxLog papūgos.
O pasirodo:
FT-1000D praklausymą (MONI funkcija) aktyvuoja tik tuomet, kai paspaudžiamas pėdalas (PTT) arba siuntimas aktyvuojamas paspaudus MOX ar VOX mygtukus ant pačio aparato. Kai PTT aktyvuojamas per CAT'ą, tuomet MONI finkcija neaktyvuojama. Tiksliau praklausymo lygis grįžtantis į ausines būna minimumas.
Todėl per ausines vis negirdėjau praklausymo (papūgos įrašo) ir galvojau, kad kažkas neveikia. O pasirodo viskas veikia, tik nežinojau kaip prasiklausyt užtai nežmoniškai sukeldavau audio lygį einantį iš kompiuterio, dėl ko signalas buvo iškraipytas.

Kaip sakoma: gyveni ir mokaisi :)
73! LY5YY

Gin.
Moderator
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: 2017-03-10 09:18:49

Re: PTT ir audio iš kompiuterio

Standartinė Gin. » 2020-05-25 07:56:10

kai kuriuose aparatuose ptt ir pedalas i aparata... nera tas pat.. cia reikia pasiaiskinti konkreciam aparatui...

na va ir sutaupei apie 50 eu pasidarydamas pats ... cia dar truksta cat-o.. :)

Gin.

Atsakyti